Reklama

Jadą na międzynarodowe igrzyska. Trzymajcie kciuki za ich sukces

Opublikowano:
Autor:

Jadą na międzynarodowe igrzyska. Trzymajcie kciuki za ich sukces - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport W tym roku w zawodach wystartuje niemal tysiąc młodych sportowców z 80 miast z 30 krajów świata, w tym delegacja płocczan. Wszyscy w wieku od 12 do 15 lat i chętni do zmierzenia się ze swoimi rówieśnikami w swoich dyscyplinach.

W tym roku w zawodach wystartuje niemal tysiąc młodych sportowców z 80 miast z 30 krajów świata, w tym delegacja płocczan. Wszyscy w wieku od 12 do 15 lat i chętni do zmierzenia się ze swoimi rówieśnikami w swoich dyscyplinach.

W piątek młodzi sportowcy otrzymali w auli ratusza nominacje na 51. Międzynarodowe Igrzyska Szkolne w Kownie. Prezydent życzył im sukcesów i udanego wyjazdu wypełnionego samymi pozytywnymi wrażeniami. To już 23. igrzyska z udziałem reprezentantów Płocka. 

Zawody potrwają od 4 do 9 lipca. Płocczanie będą rywalizować w pływaniu, judo, piłce nożnej i koszykówce (3x3). Pozostałe dyscypliny igrzysk to: lekkoatletyka, żeglarstwo, tenis stołowy i siatkówka plażowa. Delegacja liczy 24 osoby, w tym 18 sportowców i czterech trenerów. W Kownie, poza płocczanami, zjawi się także delegacja z Leszna.

Miasto Kowno pokrywa koszty zakwaterowania i wyżywienia delegacji. Koszty opłaty rejestracyjnej, transportu, ubezpieczenia oraz diety dla przedstawicieli miasta pokryte zostaną z budżetu Płocka, natomiast udział płockich zawodników w imprezie jest sponsorowany przez PKN Orlen.  

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE