Inauguracja z Lechią, Legia w sierpniu. Znamy terminarz

Inauguracja z Lechią, Legia w sierpniu. Znamy terminarz  - Zdjęcie główne

SportDepartament Logistyki Rozgrywek Ekstraklasy SA ogłosił terminarz na sezon 2017/18. Kibice mogą mieć deja vu, ponieważ inauguracja będzie taka sama, jak w zeszłym roku - w pierwszej kolejce na stadion im. Kazimierza Górskiego przyjedzie Lechia Gdańsk. Latem w Płocku gościć będą jeszcze m.in. Lech Poznań i Legia Warszawa.

Uważani za największych przegranych poprzedniego sezonu gdańszczanie będą pierwszym przeciwnikiem podopiecznych Marcina Kaczmarka. Ten mecz już w połowie lipca.

Tydzień później do Płocka przyjedzie kolejny z rywali wagi ciężkiej - Nafciarzy czeka potyczka z Lechem Poznań. Z kolei pierwszy mecz wyjazdowy niebiesko-biało-niebiescy rozegrają ze zdobywcami Pucharu Polski, drużyną Arki Gdynia. Oczekiwane przez wszystkich derby Mazowsza zaplanowano już w 6. kolejce, rozgrywanej w terminie 18-21 sierpnia.

W 2017 roku w Płocku gościć będą jeszcze Wisła Kraków, Pogoń Szczecin, Bruk-Bet Termalica Nieciecza, Śląsk Wrocław, Jagiellonia Białystok i Sandecja Nowy Sącz. Ostatnia kolejka zostanie rozegrana w połowie grudnia.

Ligowcy do grania wrócą w piątek 9 lutego. W pierwszej kolejce rozegranej w 2018 roku płocczanie podejmą u siebie beniaminka - Górnika Zabrze. Runda zasadnicza zakończy się 7 kwietnia. Dla płocczan to wyjazdowy pojedynek z wicemistrzami Polski, Jagiellonią Białystok.

W przyszłym sezonie po 30 kolejkach nadal będzie obowiązywał podział na rundę "mistrzowską" i "spadkową", jednak prawdopodobnie bez podziału punktów.  Sezon zakończy się 20 maja 2018 roku