Reklama

Ilu nafciarzy ma szanse występu na Euro?

Opublikowano:
Autor:

Ilu nafciarzy ma szanse występu na Euro? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport Czterech graczy Wisły bierze udział w zgrupowaniu reprezentacji Polski. Dwóch ćwiczy z kadrą Serbii. Cała szósta może zagrać w zbliżających się Mistrzostwach Europy.

Czterech graczy Wisły bierze udział w zgrupowaniu reprezentacji Polski. Dwóch ćwiczy z kadrą Serbii. Cała szósta może zagrać w zbliżających się Mistrzostwach Europy.

Adam Wiśniewski, Michał Jurkiewicz, Kamil Syprzak i Marcin Wichary to czterej zawodnicy Wisły, którzy będą brani pod uwagę przy ustalaniu składu reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy, które niebawem rozpoczną się w Danii.

Kadra Michaela Bieglera wystartuje w Turnieju Noworocznym, który już w piątek 3 stycznia rozpocznie się na Węgrzech. Rywalizować tam będzie z drużynami Węgier, Białorusi i Czech. Polacy między świętami i sylwestrem ćwiczyli w Warszawie, gdzie dzisiaj spotkają się po sylwestrowo-noworocznej przerwie.

W poświątecznym zgrupowaniu w Warszawie wzięło udział 22 graczy, którzy nie mogli narzekać na brak zajęcia. – Mieliśmy dużo ćwiczeń z piłkami. Podczas treningów obecne one były praktycznie cały czas – przyznał skrzydłowy Wisły Płock Adam Wiśniewski w rozmowie z jednym ze sportowych portali. – Ćwiczyliśmy obronę i pracowaliśmy nad taktyką. Do tego doszła siłownia oraz dwa treningi ogólnorozwojowe.

Z kadrą pożegnali się już Maciej Pilitowski, Damian Kostrzewa i Wojciech Gumiński. Żaden z nich nie będzie już brany pod uwagę przy ustalaniu składu na ME. Na Węgry nie pojadą również Patryk Kuchczyński i Michał Jurecki, którzy trenować będą indywidualnie.

W ekipie, która ma zagrać w turnieju noworocznym, znaleźli się: bramkarze Sławomir Szmal (Vive Targi Kielce), Marcin Wichary (Wisła Płock) i Piotr Wyszomirski (Csurgoi KK); rozgrywający Karol Bielecki, Piotr Chrapkowski, Krzysztof Lijewski (wszyscy Vive Targi Kielce), Bartłomiej Jaszka (Füchse Berlin), Mariusz Jurkiewicz (Wisła Płock), Michał Kubisztal i Robert Orzechowski (Górnik Zabrze), Michał Szyba (Azoty Puławy) i Rafał Gliński (Stal Mielec); skrzydłowi Przemysław Krajewski (Azoty Puławy), Jakub Łucak (Chrobry Głogów) i Adam Wiśniewski (Wisła Płock) oraz obrotowi Piotr Grabarczyk (Vive Targi Kielce), Bartosz Jurecki (SC Magdeburg) i Kamil Syprzak (Wisła Płock).

Wśród zawodników, którzy znaleźli się w dziewiętnastoosobowej kadrze Serbii, znaleźli się dwaj gracze płockiej Wisły: Petar Nenadić i Ivan Nikcević. Czy nafciarze znajdą uznanie w oczach prowadzącego serbską drużynę narodową Vladana Maticia, powinniśmy przekonać się już niebawem.

Fot. Tomasz Miecznik/Portal Płock

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE