Grała reprezentacja z nafciarzem w składzie

Grała reprezentacja z nafciarzem w składzie - Zdjęcie główne

SportReprezentacja Polski Juniorów w piłce ręcznej, której szkoleniowcem jest Rafał Kuptel, zajęła czwarte miejsce w Turnieju Czterech Nagrodów odbywającym się w Lubece. Polacy z Jakubem Moryniem w składzie ponieśli porażki z Niemcami i Duńczykami, na osłodę zremisowali z mistrzami Europy w swoim wieku - Węgrami.

Młodzi szczypiorniści do pierwszego spotkania z Niemcami wyszli bardzo zmotywowani. Do około 50. minuty na tablicy wyników widniał remis. - Niestety w końcówce popełniliśmy zbyt dużo błędów, co wykorzystali rywale i szybko odskoczyli na dystans kilku bramek – poinformował na oficjalnej stronie Związku Piłki Ręcznej w Polsce Rafał Kuptel.

W meczu wystąpił lewoskrzydłowy pierwszego zespołu Wisły Płock - Jakub Moryń, wpisując się raz na listę strzelców. - Mocno zaczęliśmy, mecz początkowo układał się po naszej myśli, prowadziliśmy różnicą nawet sześciu bramek - powiedział nam płocczanin. - Jednak przez błędy w końcówce pierwszej połowy kończyliśmy ją tylko z jedną bramką przewagi. W drugiej połowie do 50. minuty graliśmy bramka za bramkę, jednak w końcówce znów wkradły się błędy i wynik wygląda tak a nie inaczej.

Podobny scenariusz miały kolejne mecze. Młodzi Polacy remisowali do przerwy z Duńczykami 14:14, niestety w końcówce drugiej połowy stracili koncentrację, popełnili wiele błędów przez co ostatecznie to Skandynawowie okazali się lepsi wygrywając 30:26. Niezły występ w tym spotkaniu zaliczył Moryń, który dwa razy pokonywał bramkarza reprezentacji Danii.

Ostatniego dnia zawodów naszym rodakom przyszło się zmierzyć z najwyżej notowanym zespołem w Europie, mistrzami kontynentu, Węgrami. Młodzi szczypiorniści po świetnej pierwszej połowie prowadzili aż sześcioma bramkami, w drugiej części spotkania, podobnie jak w poprzednich meczach, czegoś zabrakło. Madziarom udało się wyrwać tylko jeden punkt. Węgrowie to grupowi rywale Biało-czerwonych w finałach MŚ, które odbędą się od 8 do 20 sierpnia w rosyjskim Jekaterynburgu.

Niemcy – Polska 32:25 (16:17)

Polska: Foluszny, Skrzyniarz – Bekisz 2, Orzechowski 1, Moryto 3, Mauer 1, Kowalczyk 7, Sićko 3, Moryń 1, Biernacki 2, Netz 4, Skiba 1, Bis, Salacz, Kaźmierczak, Niedziółka.

Polska – Dania 26:30 (14:14)

Polska: Foluszny, Skrzyniarz – Bekisz 5, Orzechowski, Moryto 5, Mauer 1, Kowalczyk 5, Sićko 1, Moryń 2, Biernacki 1, Netz 2, Skiba 2, Bis 2, Salacz, Kaźmierczak, Cichocki.

Węgry – Polska 29:29 (18:12)

Polska: Foluszny, Skrzyniarz – Bekisz 2, Orzechowski 1, Moryto 11, Mauer, Kowalczyk 6, Sićko 1, Moryń, Biernacki 3, Netz 3, Skiba 2, Bis, Salacz, Kaźmierczak, Niedziółka.