Falstart piłkarzy, przegrali w Tarnowie

Falstart piłkarzy, przegrali w Tarnowie - Zdjęcie główne

SportFutboliści Wisły Płock przegrali na wyjeździe z Unią Tarnów w pierwszym meczu w sezonie 1:2. W sobotę zagrają u siebie w Pucharze Polski z Zagłębiem Lubin, a 15 sierpnia w lidze ze Świtem. Czy te mecze zobaczą kibice?

Nafciarze zainaugurowali drugoligowe rozgrywki w sobotnie popołudnie w Tarnowie. Dopingowani byli przez około 70 fanów z Płocka. Niestety, już w czwartej minucie było 0:1. Jakub Wróbel wykorzystał nieporozumienie bramkarza Seweryna Kiełpina i doświadczonego defensora Pawła Magdonia, któremu odskoczyła piłka. Wróbel z 40 metrów przelobował bezradnego Kiełpina.

Wisła nie przejęła się takim obrotem sprawy i dążyła do wyrównania. Udało się to tuż przed przerwą. W 42. minucie Magdoń został sfaulowany w polu karnym, a sędzia podyktował „jedenastkę”. Bez problemu wykorzystał ją Janusz, strzelił w środek bramki.

W drugiej połowie sympatycy Wisły liczyli na drugą bramkę i komplet punktów. Ale to gospodarze kwadrans przed końcem trafili do siatki. Sławomir Matras strzałem zza pola karnego pokonał Kiełpina i Unia wygrała 2:1.

Unia Tarnów - Wisła Płock 2:1 (1:1)

1:0 Wróbel (4.)
1:1 Dziedzic (43. karny)
2:1 Matras (76.)

Unia: Libera - Witek, Pawlak, Kazik, Węgrzyn - Radliński, Ślęzak, Popiela, Matras - Wróbel, Fałowski

Wisła: Kiełpin - Nadolski, Magdoń, Radić, Mysona - Grudzień (78. Mitura), Góralski, Sielewski, Hiszpański - Dziedzic - Sekulski (62. Mosart)

Stal Rzeszów - Olimpia Elbląg 0:0

W sobotę 11 sierpnia o godz. 14.30 Nafciarze zmierzą się na własnym boisku w Pucharze Polski z Zagłębiem Lubin, a w środę 15 sierpnia – w drugoligowej potyczce ze Zniczem Pruszków. Ale wciąż nie wiadomo, czy Nafciarze będą nie musieli zagrać... bez udziału publiczności! Bo pamiętajmy, że za ekscesy i race na wiosennym meczu z Zawiszą PZPN ukarał płocki klub zakazem wstępu kibiców na dwa mecze. Wisła odwołała się od tej decyzji, związek zajmie stanowisko dopiero w środę 8 sierpnia.