Reklama

Reklama

Coraz lepsze wyniki młodych siatkarek Wisły Płock [FOTO]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Sport Mimo trudności związanych z pandemią kilkadziesiąt dziewcząt w różnym wieku, trenujących siatkówkę w klubie z Płocka, trenuje i rywalizuje w ogólnopolskich turniejach.

Reklama

Klub Wisła Płock sekcja mini siatkówki zrzesza ok. 40 dziewczynek z Płocka i powiatu. Jak wyglądają treningi i zawody?

Zajęcia odbywają się trzy razy w tygodniu: poniedziałki, środy i piątki w godz. 16.30-18.00. Dziewczęta podzielone są na różne kategorie ze względu na wiek oraz umiejętności. 

- Mamy zawodniczki, które dopiero rozpoczęły przygodę z piłką siatkową, ale są także te trenujące już kilka lat. Naszym głównym założeniem oprócz nauki podstaw techniki i taktyki piłki siatkowej, jest przygotowanie dziewcząt do rozgrywek - podkreśla trener Jerzy Chęciński, jednocześnie prezes Wisły Płock Sekcji Piłki Siatkowej.

Klub często jest organizatorem Ogólnopolskich Turniejów Siatkarskich, choć ze względu na pandemię to zadanie jest bardzo utrudnione. Od początku roku trwają intensywne przygotowania do rozgrywek o Mistrzostwo Mazowsza Kinder + Sport. 

- Podstawą wszelkich siatkarskich umiejętności jest ogólna sprawność. Najłatwiej to zaobserwować właśnie na meczu siatkówki. W styczniu, podczas trwania ferii, rozegraliśmy swoją wewnętrzną „mini ligę siatkarską” - dodaje prezes Chęciński.

Uczestniczkami były wszystkie dziewczynki zrzeszone w klubie. Była to nie tylko dobra zabawa, ale również sprawdzian nabytych umiejętności. Podczas oficjalnych rozgrywek występowały ograniczenia co do liczby wystawianych drużyn. Wybierano wówczas do startu zawodniczki bardziej doświadczone. 

- Podczas wewnętrznych rozgrywek dajemy szansę zaprezentowania się wszystkim dziewczynkom. Każda z nich otrzymuje swój pierwszy upragniony medal - zaznacza szkoleniowiec.

W lutym siatkarki Wisły uczestniczyły w turnieju organizowanym przez UKS Sparta Grodzisk. Do sportowej rywalizacji przystąpiły najmłodsze zawodniczki - uczennice klasy 4 i młodsze. Mimo iż płockie „dwójki"  nie stanęły na podium, to zdobyły ogromne doświadczenie. Zawodniczki oraz trenerzy zdobyli cenną wiedzę na temat tego, nad czym należy intensywnie pracować. 

- Ważne, żeby dostrzec własne słabości i potrafić je nazwać i zaakceptować. Naszą rolą jest pokazanie, że przegrana to etap na drodze do celu - tłumaczy Jerzy Chęciński.

W marcu br. ruszyła kolejna edycja rozgrywek o Mistrzostwo Mazowsza Kinder + Sport. Był to turniej rozstawieniowy mający na celu sprawdzić poziom umiejętności dziewcząt w różnych kategoriach wiekowych. W w Starych Babicach 13 marca do rywalizacji przystąpiły „trójki”. 

Płocki klub wystawił dwa zespoły w tej kategorii wiekowej. W tym samym czasie w Warszawie swoje mecze rozegrały „dwójki". W rankingu po pierwszym turnieju reprezentantki Wisły zajmowały 13. i 16. miejsce na 30 zespołów w kategorii „trójek”, natomiast „ dwójki” - 28. i 30, miejsce na 54 zespoły.

Dzień później w Warszawie umiejętności sportowe zaprezentowały „czwórki” siatkarskie. Dwa zespoły, które reprezentowały klub z Płocka, rozegrały po 4 mecze grupowe. W końcowym rankingu zajęły 28. i 32. miejsce na 52 zespoły.

W dniach 10-11 kwietnia planowane były kolejne etapy rozgrywek Kinder+ Sport. Niestety przez obostrzenia związane z pandemią zostały na razie zawieszone.

W sezonie 2020/2021 w barwach klubu z Płocka walczyły także zespoły kadetek i młodziczek. Kadetki prowadzone przez Jerzego Chęcińskiego ukończyły rozgrywki na etapie II ligi mazowieckiej. Natomiast młodziczki (trener Mariusz Kwolek) wypadły bardzo dobrze, kończąc rozgrywki na 9. miejscu w gronie aż 50 zespołów. Były o włos od awansu do prestiżowej czołowej ósemki, co jest świetną zapowiedzią na przyszłość.

Grupy młodzieżowe siatkarskiej Wisły wspierane są finansowo przez PKN ORLEN S.A. oraz Urząd Miasta Płocka. 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy