Bramka na remis w doliczonym czasie gry! Wisła ratuje remis z Jagą! [ZDJĘCIA]

Sport Wisła Płock zagrała niezłe spotkanie z Jagiellonią Białystok, choć do 78. minuty Nafciarze przegrywali 0:2. Końcówka należała jednak do gospodarzy, a bramkę na wagę punktu Alan Uryga zdobył w ostatniej minucie doliczonego czasu gry.

Ostatni tydzień w Płocku upłynął pod kątem pożegnania Radosława Sobolewskiego i szukania jego następcy. Do końca sezonu zespół poprowadzi Maciej Bartoszek, a co dalej - na razie nie wiadomo. Uwaga wszystkich skupiała się osobie szkoleniowca, a tymczasem przed Wisłą Płock było jeszcze 6 kolejek, a utrzymanie nie jest w 100 proc. pewne. Ostatni miesiąc w Ekstraklasie będzie dość szybki, a Nafciarzom od lutego nie udało się wygrać. O przełamanie przyszło walczyć z Jagiellonią Białystok i choć się nie udało, to w przyszłość można patrzeć z pewną dozą optymizmu.

Jeśli ktoś liczył na mityczny efekt "nowej miotły", to po pierwszym kwadransie mógł być usatysfakcjonowany. Wisła grała wysoko, wygrywała walkę o środek pola i mogła się podobać. Nafciarze od początku robili to, z czym mają problemy przez większość sezonu - stwarzali zagrożenie pod bramką rywali. I choć dośrodkowanie Dawida Kocyły do Piotra Tomasika było przeciągnięte, Jakub Rzeźniczak niedokładnie zgrał piłkę wolejem w trudnej sytuacji, to można było odczuć zmianę w grze ofensywnej. Kilka minut później do dośrodkowania najwyżej wyskoczył Patryk Tuszyński, a Xavier Dziekoński wyszedł z linii bramkowej. Gości uratował Taras Romanczuk, wybijając piłkę tuż przed linią bramkową.

Po kwadransie napór Wisły osłabł, a goście nieco się otrząsnęli i zaczęli gościć w okolicach pola karnego Krzysztofa Kamińskiego. Gra się wyrównała, ale gola jako pierwsi strzelili przyjezdni. Zaczęło się od Damiana Rasaka, który zbyt łatwo przewrócił się po kontakcie z rywalem, do czego z resztą przyznał się w rozmowie z reporterem Canal+. Kontra Jagi popędziła jednak w kierunku bramki Wisły, Maciej Makuszewski dobrze dograł do Jesusa Imaza, którego z radaru spuścił Alan Uryga. Hiszpan nie miał problemu z wykończeniem akcji.

Wisła jeszcze miała swoje okazje w pierwszej odsłonie, m.in. po dograniach Dawida Kocyły, który mecz powinien skończyć z 1 albo nawet 2 asystami. Pech chciał, że partnerzy mijali się z piłką. Gdyby w tych dograniach było więcej precyzji, Nafciarze nie musieliby się martwić o choćby punkt.

Po zmianie stron Wisła znów ruszyła do ataku, ale po kwadransie od wznowienia sytuacja Nafciarzy jeszcze bardziej się skomplikowała. Seria błędów po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, piłka trafiła do Bartosza Bidy, a ten w efektowny sposób podwyższył na 2:0.

Gdybyśmy mogli zajrzeć do głowy Maciej Bartoszka pewnie usłyszelibyśmy "nie tak to miało wyglądać". Wisła nie grała bardzo źle, ale cóż z tego, skoro w piłce nożnej liczą się zdobyte bramki. Trener dokonał roszad w składzie, wpuścił Cilliana Sheridana i Giorgiego Merebaszwilego, dla którego to pierwsze minuty na boisku od 29 stycznia. Gruzin okazał się prawdziwym talizmanem, bo po jego wejściu Nafciarze zdobyli obie bramki, choć bez jego udziału.

Nadzieję w szeregi Nafciarzy wlał Mateusz Szwoch, który zdobył gola w kuriozalnych okolicznościach. Pomocnik uderzał z daleka z rzutu wolnego i trudno nawet w 100 proc. ocenić czy to nie miało być dośrodkowanie. Fakty są takie, że piłki nie przeciął żaden z zawodników, a Dziekoński był pewny, że odprowadza piłkę która za chwilę wyjdzie za linię. Tymczasem futbolówka odbiła się od słupka i wpadła do bramki rozgrywającego niezły mecz bramkarza Jagi.

Wisła starała się atakować coraz śmielej i mogła zostać skarcona, ale bramkę Imaza anulował VAR. Sędziowie dopatrzyli się minimalnego spalonego. Jaga jednak nie zamierzała bronić się rozpaczliwie w obrębie swojego pola karnego. Wręcz przeciwnie - goście starali się grać wysoko. Wydawało się, że dopną swego, ale w ostatniej z 6 doliczonych minut Nafciarze mieli jeszcze rzut wolny. Warto dodać, że na własnej połowie.

Daleka piłka w kierunku pola karnego, futbolówkę zgrał Sheridan, Tuszyński wyłożył do Alana Urygi, a kapitan Wisły precyzyjnym strzałem dał swojej drużynie remis.

Wisła Płock zagrała przyzwoite spotkanie i po porażkach Podbeskidzia Bielsko Biała i Stali Mielec Nafciarze powiększyli swój bufor bezpieczeństwa o punkt. W 25. kolejce PKO Ekstraklasy podopieczni Macieja Bartosza zagrają z Cracovią. Pierwszy gwizdek w Kraowie w środę 21 kwietnia o 20:30.

Wisła Płock - Jagiellonia Białystok 2:2 (0:1)