Barcelona podbita! Płocka czwórka najlepsza

Barcelona podbita! Płocka czwórka najlepsza - Zdjęcie główne

SportCzterech płocczan w pięknym stylu zdobyło w weekend pierwsze miejsce w Pucharze Europy juniorów w Hiszpanii. Zawodnicy PTW przypłynęli na metę dwie sekundy przed Włochami.

Nasza eksportowa osada to czwórka bez sternika w składzie Łukasz Krajewski, Jakub Płoski, Michał Iskra i Michał Bielski, trenerem jest Krzysztof Kaliński. Niedawno płocczanie w cuglach wygrali mistrzostwa Polski juniorów w Kruszwicy, a w weekend dorzucili znacznie cenniejszy sukces w międzynarodowej obsadzie.

Czwórka z Płocka wygrała Cup de la Jeunesse w Banyoles koło Barcelony. W finale A reprezentanci Polski osiągnęli czas 6 minut 26 sekund i wyprzedzili o 2 sekundy Włochów, 0 3 – Brytyjczyków, o 4,8 – Szwajcarów, o prawie 9 – Holendrów oraz o 11 – Irlandczyków. Polska zdobyła w Hiszpanii dwa złote medale.