Reklama

Artur Siódmiak Camp w Płocku.Z gwiazdami!

Opublikowano:
Autor:

Artur Siódmiak Camp w Płocku.Z gwiazdami! - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport Około 150 dzieci już w niedzielę 27 kwietnia będzie mogło wziąć udział w treningu prowadzonym przez jednego z najbardziej rozpoznawalnych polskich szczypiornistów.

Około 150 dzieci już w niedzielę 27 kwietnia będzie mogło wziąć udział w treningu prowadzonym przez jednego z najbardziej rozpoznawalnych polskich szczypiornistów.

Rozegrał setki meczów, zdobywając w nich niezliczoną ilość goli. Ale w pamięci kibiców zapisał się głównie dzięki bramce zdobytej 27 stycznia 2009 roku w meczu z Norwegią rzutem przez niemal całe boisko. To trafienie dało biało-czerwonym awans do strefy medalowej, a dla Artura Siódmiaka stało się przepustką do sportowej nieśmiertelności.

„Król Artur” potrafił
doskonale wykorzystać swoją popularność, zakładając Fundację Akademia Piłki Ręcznej. Chęć współpracy z „Siudymem” zadeklarowali sportowcy związani z różnymi dyscyplinami sportu: Izabela Bełcik, Filip Dylewicz, Marcin Gortat, Piotr Gruszka, Otylia Jędrzejczak, Adam Korol, Robert Korzeniowski, Dariusz Michalczewski i Marek Plawgo. Skoro fundacja zamierza dość poważnie rozszerzyć zakres swojej działalności, stając się bardziej interdyscyplinarna, jej nazwa musiała być dopasowana do nowego profilu. Teraz jest więc to Fundacja Akademia Sportu.

Jednym ze sztandarowych projektów Fundacji Akademia Sportu jest Artur Siódmiak Camp. Kolejnej edycji tej imprezy, która tym razem rozpocznie się w Płocku, w niedzielę 27 kwietnia, poświęcona była środowa konferencja prasowa.

Najważniejszą częścią Campu będzie dwugodzinny Trening z Mistrzem, przeznaczony dla najmłodszych adeptów piłki ręcznej. Początek zaplanowany został na 13. Kto chce wziąć udział w zajęciach, powinien wypełnić formularz dostępny na internetowej stronie www.fundacjaakademiasportu.pl/akademia/ w zakładce Kontakt. Liczba miejsc jest ograniczona, a o przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń.

Dzieci, które wezmą udział w treningu, dostaną pamiątkowe koszulki i profesjonalne piłki z autografem samego Artura Siódmiaka. – Mam nadzieję, że stanie się to dla tych młodych ludzi zachętą do sportowego trybu życia – mówił Artur Siódmiak podczas odbywającej się w ratuszu konferencji prasowej. – Jestem jednym z ambasadorów akcji Stop zwolnieniom z WF-u. Mam nadzieję, że takie działania również przyczynią się do tego, że dzieci i młodzież zaczną systematyczniej ćwiczyć na lekcjach wychowania fizycznego.

„Kosmiczną” obsadę będzie miał tegoroczny mecz gwiazd, który ma się rozpocząć o 15. Swój udział potwierdzili między innymi Piotr Zelt, Piotr Gruszka, Przemysław Cypryański, bracia Mroczkowie. Niewykluczone, że wśród gwiazd biorących udział w tym niezwykłym sportowym widowisku, znajdzie się również Przemysław Saleta. Wśród grających znajdą się również dziennikarze, a także byli i obecni piłkarze Wisły Płock. Zarówno piłkarze ręczni, jak i nożni. Organizatorzy zmienili tym razem formułę meczu, który będzie podzielony na część futbolową i handbalową.

Artur Siódmiak Camp rozpocznie się o 11, a pierwszą jego częścią będą tzw. aktywności multisportowe. Przy wsparciu sportowców różnych popularnych w Płocku dyscyplin w zajęciach tych mogą uczestniczyć całe rodziny. Zapisy przyjmowane będą w Orlen Arenie w niedzielę od 10.

Fot. Tomasz Miecznik/Portal Płock

Zobacz galerie z ubiegłego roku:

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE