Reklama

Ależ talerz na stadionie miejskim

Opublikowano:
Autor:

Ależ talerz na stadionie miejskim - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport W weekend na stadionie miejskim drużyny z polskich miast rywalizowały podczas drugiej edycji turnieju ultimate frisbee Ależ Talerz. Podobnie jak rok temu najlepszą okazali się zawodnicy Nine Hills Chełmno. Flyons Płock po dwóch wygranych meczach i czterech porażkach uplasowali się na ósmej pozycji.

W weekend na stadionie miejskim drużyny z polskich miast rywalizowały podczas drugiej edycji  turnieju ultimate frisbee Ależ Talerz. Podobnie jak rok temu najlepszą okazali się zawodnicy Nine Hills Chełmno. Flyons Płock po dwóch wygranych meczach i czterech porażkach uplasowali się na ósmej pozycji.

Zawody ultimate frisbee rozpoczęły się w sobotę nieco po 9. Już w pierwszy meczu wystąpili płoccy Flyonsi i od razu zanotowali wygraną.  Niestety, później przyszły trzy grupowe porażki z Zawieruchą, Nine Hills i Breave Beavers. Na niedzielę zaplanowano rundę pucharową. Drużyny rywalizowały ze sobą już o konkretne miejsca. Płocczanie mieli szansę na siódme miejsce, ale koniec końców ulegli drużynie Pick Upów.

- Druga edycja Ależ Talerz okazała się wielkim sukcesem - nie ukrywał zadowolenia Kamil Wawrzyńcak, jeden z organizatorów turnieju. - W całym turnieju wzięło udział ponad 160 zawodników, co uważam za bardzo dobry wynik. Pogoda dopisała, zawodnicy i kibice, którzy zjawili się na Stadionie Miejskim wyszli z niego bardzo zadowoleni. Poziom sportowy stał na wysokim poziomie, w finale znalazły się drużyny, które początkowo typowałem jako faworytów. Mam nadzieję, że za rok powtórzymy zawody, może uda się zebrać jeszcze więcej zespołów i przede wszystkim więcej ludzi na trybunach.

Spostrzeżenia organizatorów potwierdzają goście, którzy na zawody przyjechali z innych polskich miast. - Udział w turnieju był kolejnym sprawdzianem przygotowującym nas do Młodzieżowych Mistrzostw Polski - powiedział Michał Juskowiak, menadżer drużyny z Dopiewa. - Wykonaliśmy minimalny założony plan  - 5. miejsce w klasyfikacji generalnej. Poza tym organizacja turnieju znakomita, atmosfera jedna z lepszych spośród ogólnopolskich turniejów ultimate w Polsce. Z przyjemnością wrócimy tu w przyszłym roku.

Zawody zakończyły się około godziny 18., drużynom wręczono indywidualne nagrody. Najlepszym zawodnikiem został Witold Zaborowski z Nine Hills Chełmno, a najlepszą zawodniczką - Sara Tosnerova z Zawieruchy Warszawa.

Końcowa klasyfikacja turnieju:
1. Nine Hills
2. Zawierucha
3. RJP
4. Ultimatum
5. Brave Beavers
6. Ptaszyny
7. Pick-Up Team
8. Flyons
9. #967
10. WaMaKo

Fot. Szymon Łabiński / Portal Płock

Więcej zdjęć zobacz w naszej galerii

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE