40 bramek nafciarzy na wyjeździe

40 bramek nafciarzy na wyjeździe - Zdjęcie główne

SportWisła w przedostatniej kolejce rundy zasadniczej PGNiG Superligi wysoko pokonała Pogoń Szczecin. Płocczanie już na samym początku wypracowali sobie przewagę, którą z każdą kolejną minutą powiększali. Najskuteczniejszymi zawodnikami byli Rocha i Daszek, którzy zdobyli po 10 bramek.

Spotkania podopiecznych Manolo Cadenasa i Pogoni nigdy nie należały do najłatwiejszych, jednak tym razem było zupełnie inaczej. W barwach miejscowych wystąpił Adam Morawski. Loczek nie może zaliczyć swojego występu do udanych, zaliczył tylko 19% skutecznych obron.

Do 15. minuty gospodarze próbowali jeszcze dotrzymywać kroku wicemistrzowi Polski, szczecinianie po słabszym początku zdołali doprowadzić do remisu. Mniej więcej od tego momentu Wisła zaczęła grać zupełnie inną piłkę ręczna i szybko odskoczyła na kilka punktów przewagi. Do przerwy przyjezdni wygrywali 20:13.

Kolejne 30 minut to koncertowa gra niebiesko-biało-niebieskich. W bramce świetnie prezentował się duet Wichary-Corrales, a w ataku prym wiedli Daszek i Rocha (obaj po 10 bramek). Wisła w drugiej połowie straciła tylko 9 bramek, a zdobyła, podobnie jak w pierwszej części, 20 punktów.

Dla płocczan był to przedostatni pojedynek rundy zasadniczej Superligi. Teraz nafciarzy czekają jeszcze dwa spotkania wyjazdowe w Pucharze Polski i Lidze Mistrzów. W sobotę podopiecznych Manolo Cadenasa czeka mecz w Veszprem, a 4 dni później w Przemyślu. Trzynastego marca do Orlen Areny przyjedzie mistrz Polski Vive Tauron Kielce, będzie to ostatni pojedynek przed przerwą i play-offami.

Pogoń Szczecin - Orlen Wisła Płock 22:40 (13:20)

Gaz-System Pogoń: A.Morawski (19% 5/24, 0/2 k), E.Tatar (22% 5/22, 0/1 k) - W.Jedziniak, D.Krysiak, D.Fedańczak (1), P.Walczak (2), T.Grzegorek, Ł.Gierak (3), P.Trzaszczka (1), K.Kniazeu (6, 2/2k), M.Zaremba (9),

Orlen Wisła: M.Wichary (22% 4/16, 0/2 k), R.Corrales (50% 9/18) - V.Ghionea (2, 1/1k), M.Daszek (10, 1/1k), A.Olkowski (2), A.Wiśniewski (4), T.Rocha (10, 1/1k), Z.Kwiatkowski, M.Tarabochia (3), M.Pušica (4), J.Toledo (4), D.Racotea (1), D.Zhitnikov

Kary: Gaz-System Pogoń 2 min - Orlen Wisła 10 min