reklama
reklama

22 chętnych na 16 miejsc. Czy ORLEN Wisła Płock zagra w Lidze Mistrzów?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Tomasz Miecznik

22 chętnych na 16 miejsc. Czy ORLEN Wisła Płock zagra w Lidze Mistrzów?  - Zdjęcie główne

foto Tomasz Miecznik

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport Wicemistrzowie Polski chcą w przyszłym sezonie zagrać w Lidze Mistrzów i złożyli stosowną aplikację. Wiadomo jednak, że nie wszyscy chętni zagrają w najbardziej prestiżowych rozgrywkach międzynarodowych.
reklama

W poprzednim sezonie przeformatowano rozgrywki Ligi Mistrzów - jeszcze w sezonie 2019/2020 w rozgrywkach brało udział 28 drużyn, podzielonych na 2 grupy. Elitarne A i B, w których grało po 8 drużyn (6 najlepszych przechodziło dalej) i te słabsze C i D, w których rywalizowało po 6 klubów (2 najlepsze z każdej grupy awansowały grały w barażach). W poprzednim sezonie zmieniono jednak format rozgrywek i zmniejszono liczbę drużyn z 28 do 16. ORLEN Wisła Płock spadła do mniej prestiżowej Ligi Europy, podobnie jak np. THW Kiel, Bidasoa Irun czy Montpellier Handball. 

Nafciarze w Europie poradzili sobie świetnie i awansowali do Final Four. Tu podopieczni Xaviera Sabate dwukrotnie polegli, ale wynik i tak trzeba za sukces. Wicemistrzowie Polski bez kompleksów mogli więc złożyć podanie o dziką kartę do gry w Lidze Mistrzów. Łatwo jednak nie będzie.

Miejsce w fazie grupowej Ligi Mistrzów w sezonie 2021/2022 ma 10 zespołów - to mistrzowie 9 krajów:

  • Chorwacji - PPD Zagrzeb,
  • Danii - Aalborg Håndbold,
  • Hiszpanii - Barcelona,
  • Francji - PSG,
  • Niemiec - THW Kiel,
  • Węgier - MOL-Pick Szeged,
  • Macedonii - HC Vardar 1961,
  • Polski - Łomża Vive Kielce,
  • Portugalii - FC Porto.

Stawkę 10 zespołów pewnych gry w LM uzupełnia SG Flensburg-Handewitt - wicemistrzowie Niemiec. Pozostaje 6 miejsc, o które stara się 12 zespołów. EHF ma ogłosić decyzję w poniedziałek 28 czerwca. 

Czy Nafciarze zagrają w Lidze Mistrzów? Podanie o dziką kartę oprócz ORLEN Wisły Płock złożyły jeszcze: Mieszków Brześć (Białoruś), GOG Handball (Dania), Montpellier HB (Francja), Telekom Veszprem (Węgry), Elverum (Norwegia), Sporting CP (Portugalia), Dinamo Bukareszt (Rumunia), Gorenje Valenje (Słowenia), Kadetten Schaffhausen (Szwajcaria), IK Savehof (Szwecja) i Motor Zaporoże (Ukraina). 

EHF przy przyznawaniu dzikich kart będzie kierować się kilkoma kryteriami: miejscem rozgrywania spotkań, prawami telewizyjnymi, średnią widownią na meczach, potencjałem sponsoringowym czy wynikami w europejskich rozgrywkach w ostatnich sezonach. 

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama