reklama

Ziołolecznictwo i jego historia. Wiedza w pigułce

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Ziołolecznictwo i jego historia. Wiedza w pigułce - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

RozmaitościHistoria ziołolecznictwa jest niemalże historią naszej cywilizacji. Już Sumerowie znali właściwości lecznicze czosnku, rumianku czy piołunu. Trudno więc dziwić się, że w czasach, w których ludzie mają swobodny dostęp do wiedzy, tak wielu z nas zaczyna na własną rękę interesować się przeróżnymi koncepcjami wspomagania zdrowia. Ziołolecznictwo, czyli fitoterapia, to także przedmiot nauczania podyplomowego na wielu uczelniach. Oczywiście ta wiedza wymaga czasu, ponieważ działanie niektórych ziół jest naprawdę bardzo intensywne. Mając to na uwadze, należy pamiętać, że wszystko to, co dotyczy naszego zdrowia, zawsze powinno być konsultowane z lekarzem. Niemniej jednak nie zaszkodzi dowiedzieć się na własną rękę nieco więcej. W tym wpisie poznasz bliżej istotę ziołolecznictwa i ajurwedy, czyli starohinduskiej, naturalnej filozofii życia.

Natura wykłada nam na tacy wszelkie lekarstwa

 

Ekstrakcje z roślin dały naszej cywilizacji ogromny krok w stronę ratowania życia. Ten krok został postawiony na początku XIX wieku, gdy wyizolowano morfinę z makowca. Od tamtego momentu zaczęły powstawać kolejne i kolejne cenne substancje, takie jak czysta kofeina, chinina czy salicyna. Później jednak sprawy poszły tak daleko, że człowiek nie musiał już sięgać do natury, nawet jeśli wykorzystywał ją w sposób ukierunkowany, aby wyizolować określoną substancję. Dzisiaj bowiem leki powstają również w wyniku syntezy chemicznej. Obecnie widzimy, że ziołolecznictwo w pewnym sensie wraca do łask.

 

Imbir i kardamon, czyli zioła, która dały nam Indie. To jednak tylko ułamek!

 

Nasz kontynent zawdzięcza wiele w kwestii ziołolecznictwa także Indiom. To stamtąd bowiem pochodzi kminek, pieprz, goździki czy kurkuma. Tak cenna rzecz, jak napar z imbiru w okresie jesienno-zimowym jest jak zbawienie, a przecież ten zdrowotny korzeń pochodzi właśnie stamtąd. To w tym upatruje się popularność ajurwedy, czyli holistycznej filozofii życia. Jej nauki podpowiadają nam, jak żyć, aby odzyskać pierwotną harmonię. Półwysep Indyjski jest bogaty w nieocenione rośliny wzmacniające zdrowie. To dlatego tamtejsza medycyna ajurwedyjska (swoją drogą uznana przez WHO za koncepcję zdrowia) stawia na naturę przede wszystkim.

 

Obecnie wcale nie trzeba wyruszać w podróż, aby zdobyć najcenniejsze zioła. Tylko wielka szkoda, że popularny u nas jest tylko pierwiastek z nich. Ale nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. Dzięki takim sklepom, jak DEVA Harmony, możemy od ręki dostać mieszanki przypraw i owoców, które są zgodne z duchem ajurwedy, a jest on w istocie bardzo restrykcyjny w tej kwestii. Dlatego też pod adresem https://devaharmony.com/pl/ znajdziesz idealne rozszerzenie omawianego tematu. Koniecznie sprawdź ich artykuły szerzej opisujące ajurwedę oraz świetny katalog produktów.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE