Reklama

Windykacja Płock: kiedy warto skorzystać z usług windykatora?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: materiały prasowe

Windykacja Płock: kiedy warto skorzystać z usług windykatora? - Zdjęcie główne

foto materiały prasowe

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Rozmaitości Windykacja w Płocku to usługa, z której korzysta wielu małych i średnich przedsiębiorców. Nic w tym dziwnego - zwłaszcza gdy weźmiemy pod uwagę, że około 70% firm z tego sektora ma problem z terminową spłatą faktur. Kontrahenci zalegają z uregulowaniem należności, a to prowadzi do zatorów płatniczych i grozi utratą płynności finansowej. Jedynym wyjściem z takiej sytuacji jest windykacja. Najlepsze wyniki daje wtedy, gdy prowadzi ją wyspecjalizowany podmiot. Poznaj najważniejsze informacje o procedurze windykacji długów.

Etap polubowny. Czy windykacja przedsądowa ma szanse na powodzenie?

Etap polubowny windykacji polega na wysyłaniu przedsądowych wezwań do zapłaty, wykonywaniu połączeń telefonicznych oraz wysyłaniu maili do dłużnika. Prowadzony przez doświadczonych negocjatorów, pozwala także na zachowanie pozytywnych relacji biznesowych z zalegającym ze spłatą kontrahentem.

Czasem w zakres usługi wchodzi również windykacja terenowa, która jest legalna i może być wykonywana przez samego wierzyciela lub osobę mającą pełnomocnictwo wierzyciela. Nie istnieją regulacje prawne, które zabraniałyby spotykania się z dłużnikiem. Jednocześnie windykator terenowy musi działać w granicach prawa, np. nie może nachodzić dłużnika w jego domu.

Zgodnie z informacjami dostępnymi na stronie kancelarii windykacyjnej RPMS: https://rpms.pl/windykacja-plock/, już 73% spraw kończy się na etapie przedsądowym. Przyczyną jest oczywiście fakt, iż przedsądowe wezwanie do zapłaty wysłane przez prawnika świadczy o poważnym podejściu do sprawy. Dłużnik, który chce uniknąć postępowania sądowego i widzi pieczęć kancelarii na takim piśmie, będzie bardziej zmotywowany do polubownego rozwiązania sprawy i szybkiej spłaty zadłużenia. 

Etap sądowy i komorniczy: wyłącznie ze wsparciem odpowiedniej firmy

Kolejnym etapem, który jest wdrażany wtedy, gdy działania polubowne nie prowadzą do spłaty, jest windykacja sądowa. W tym przypadku kończą się prośby i upomnienia, a zaczyna się postępowanie w sądzie. Warto mieć reprezentanta, który przeprowadzi nas przez cały proces, a także będzie uczestniczyć w egzekucji komorniczej. Jednocześnie przedstawi możliwe do podjęcia kroki prawne.

Klient korzystający z usługi windykacji twardej z udziałem prawników ma pewność, że jego sprawa zostanie poprowadzona do samego końca – czyli aż do odzyskania długu. Windykacja sądowa trwa zazwyczaj około 3-4 tygodnie od daty złożenia pozwu do uzyskania tytułu wykonawczego.

Ile czasu na windykację? Termin przedawnienia i koszty

 • Aktualnie termin przedawnienia wynosi 6 lat, ale nie jest on jednolity. Dla roszczeń o świadczenie okresowe (np. odsetki i związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej) wynosi 3 lata. Zdecydowanie nie warto zwlekać z działaniami windykacyjnymi, gdyż im szybciej zaczniemy działać, tym większe szanse na odzyskanie długu.

 • Windykacja z udziałem wyspecjalizowanej kancelarii prawnej daje największe pole działania. W ramach takiej współpracy klient przekazuje prawa do wierzytelności prawnikom na okres prowadzenia postępowania. W rezultacie to firma windykacyjna staje się nowym wierzycielem dla dłużnika.

 • Jeśli chodzi o koszty windykacji, są one zależne od wysokości długu, przy czym najczęściej są one przerzucane na dłużnika. Wniesienie pozwu może kosztować od 30 zł do 100 tysięcy zł. Przykładowo, dla długów do 10 tysięcy zł opłata wyniesie od 30 do 300 zł. 

 • Wybór odpowiedniej firmy pozwoli działać skuteczniej niż w pojedynkę. Przykładowo, w kancelarii RPMS w zakres usługi wchodzi darmowa weryfikacja sprawy, w ramach której klienci otrzymują szczegółowe informacje o możliwościach, zagrożeniach i opcjonalnych kosztach dodatkowych.

  UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
  wróć na stronę główną

  ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

  e-mail
  hasło

  Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

  Komentarze (0)

  Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  Wczytywanie komentarzy