Czym jest pożyczka pozabankowa?
Jest to instrument, który pozwoli Ci na otrzymanie gotówki, bez zbędnych i długotrwałych formalności oraz dużej ilości dokumentacji. Można traktować ją jako zastępczą opcję dla kredytu gotówkowego, który dostępny jest jedynie w bankach. Jest to doskonałe rozwiązanie dla osób, które potrzebują pożyczki w niewielkiej wysokości właściwie od ręki i na krótki okres - zasadniczo na czas od 1 do 2 miesięcy.Nawet jeśli zdecydujesz się na pożyczkę pozabankową w formie online, musi być ona zgodna z przepisami kodeksu cywilnego. Jeżeli pożyczkobiorca zdecyduje się na pożyczkę w wysokości przekraczającej tysiąc złotych, najlepiej, by umowa miała formę pisemną. Pozwala to na zachowanie bezpieczeństwa oraz korzystnie wpływa na postępowanie dowodowe w przypadku ewentualnych sporów.
Pożyczki pozabankowe nie mają szczególnych wymagań co do podmiotu pożyczkodawcy i właściwie może być nim nawet osoba prywatna. Pożyczkodawcy, w przeciwieństwie do banków w przypadku udzielania kredytów, nie sprawdzają bardzo wnikliwie zdolności kredytowej potencjalnych pożyczkobiorców. Niektóre z firm nie weryfikują również swoich klientów w Biurze Informacji Kredytowej lub w Krajowym Rejestrze Dłużników. Należy jednak pamiętać, że dane umieszczone we wniosku pożyczkowy muszą być zgodne ze stanem faktycznym, a na pożyczkę możemy się zdecydować, jeżeli mamy 100% pewności, że uda nam się ją spłacić w wyznaczonym terminie wraz z odsetkami.
Bezpieczeństwo pożyczek pozabankowych
Szybka pożyczka pozabankowa online może być udzielona bez wychodzenia z domu oraz bez fizycznego kontaktu pomiędzy stronami umowy pożyczkowej. Wszystko to powoduje, że wprowadzone zostały mechanizmy zapobiegające oszustwom, a także wyłudzeniom. W przypadku ubiegania się o taką pożyczkę pożyczkobiorca jest zobowiązany do wpisania danych z dowodu osobistego, a także do dokonania weryfikacji poprzez przelew z zarejestrowanego konta na rachunek bankowy należący do firmy pożyczkowej. Kwota przelewu jest symboliczna - zazwyczaj oscyluje w granicach 1 zł. Dopiero po przejściu tego mechanizmu weryfikacyjnego, pożyczkobiorca otrzyma na swoje konto środki.Część podmiotów posiłkowych w swojej ofercie posługuje się innymi metodami weryfikacyjnymi, jak na przykład dostępnymi aplikacjami. Pożyczkobiorca zobowiązany jest w takim wypadku do zalogowania się na konto do bankowości elektronicznej, a pożyczkodawca jest w stanie sprawdzić historię kredytów, a także zdolność kredytową danej osoby. Nie musisz się jednak martwić - połączenie z aplikacją jest szyfrowane, a dane do Twojego konta nie są nigdzie rejestrowane.
Kto ma prawo do pożyczki pozabankowej?
Istnieje kilka warunków, które należy spełnić, aby zaciągnąć szybką pożyczkę od ręki. Pożyczkodawca musi być osobą pełnoletnią, a niektóre firmy wymagają wyższego wieku, tj. 21-22 lata. Dodatkowo, aby zaciągnąć pożyczkę należy posiadać pełną zdolność do czynności prawnej. Pożyczki udzielane są osobą, które mają obywatelstwo polskie oraz miejsce zamieszkania w Polsce. Ponadto, numer telefonu pożyczkobiorcy musi być zarejestrowany u polskiego operatora.Mimo tego, że dużym atutem szybkich pożyczek pozabankowych online jest brak zbędnych formalności, firmy pożyczkowe, aby zwiększyć bezpieczeństwo często sięgają do BIK-u. Niemniej jednak, procedura ubiegania się o taką pożyczkę jest prosta i nie wymaga żadnych dodatkowych zaświadczeń. Nic więc dziwnego, że tak dużo osób sięga do tego rozwiązania, a krótki okres oczekiwania na wpływ pieniędzy może uratować niejedną sytuację finansową.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.