Reklama

Reklama

Outsourcing programistyczny dla współpracy projektowej i stałej

Opublikowano:
Autor:

Outsourcing programistyczny dla współpracy projektowej i stałej - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rozmaitości Outsourcing programistyczny kojarzy się przede wszystkim z jednorazowymi zleceniami, które programiści realizują dla firm. Jednak jest to rozwiązanie, które jest ekonomicznie uzasadnione także w przypadku współpracy stałej. Dlaczego?

Reklama

Czy jeden specjalista poradzi sobie ze wszystkimi zagadnieniami?

Można na chwilę przyjąć, że zamiast decydować się na outsourcing, firma chce realizować wszystkie usługi programistyczne siłami własnych pracowników. Problemy związane z tym podejściem są przynajmniej dwa:

 • poszczególne rozwiązania mogą wymagać zastosowania zupełnie różnych technologii, a nawet najlepszy specjalista zajmujący się pewnymi językami programowania lub zagadnieniami, może nie mieć kompetencji na tym samym poziomie przy realizacji innych zdań, co by oznaczało konieczność zwiększenia zatrudnienia;

 • dobrych programistów na rynku brakuje już teraz i to praktycznie w każdej dziedzinie, co przekłada się na wzrost ich oczekiwań finansowych, a więc i drastyczny wzrost kosztów po stronie firmy.

 • W przypadku outsourcingu to po stronie realizatora leży obowiązek zapewnienia właściwej obsługi, więc całość powinna odbywać się szybciej, sprawniej i do wykonania konkretnych zdań zawsze powinien być delegowany człowiek o odpowiednich kompetencjach. Taką ofertę znaleźliśmy np. na stronie https://www.innotion.pl/outsourcing

  Swoboda działania i lepsza wydajność

  Jakakolwiek forma kontraktu z programistą jest ograniczeniem swobody działania przedsiębiorcy. Usługi informatyczne w outsourcingu są korzystniejsze, ponieważ taką umowę zdecydowanie łatwiej jest renegocjować i zwykle już na wstępie zawiera ona pewne mechanizmy elastycznej wyceny. Skalowanie działalności – i w górę, i w dół – jest dzięki temu zdecydowanie łatwiejsze.

  Taki schemat działalności pozwala na utrzymanie w firmie minimalnego działu informatycznego, zajmującego się bieżącą działalnością czy integracjami, natomiast najbardziej skomplikowane, a więc i generujące najwyższe koszty oraz najbardziej czasochłonne zadania można wtedy zlecić na zewnątrz, zachowując funkcjonalny margines wewnątrz organizacji.

  Mniejsze wątpliwości w rozliczeniach

  Obowiązujące obecnie formalne rozwiązania w zakresie kontraktów o pracę kompletnie nie przystają do rzeczywistości i sposobu pracy specjalistów IT. Usługi informatyczne rzadko wycenia się za godzinę, z kolei od strony księgowej opanowanie rozliczeń usługowych tylko wewnątrz organizacji bywa kwestionowane przez różne instytucje rządowe. 

  Outsourcing rozwiązuje ten problem, bo zostaje tylko jedna faktura za usługi informatyczne – żadnych dwuznaczności, pełna jasność sytuacji i prostsze księgowanie. Właśnie dlatego na zlecanie zadań informatycznych na zewnątrz decydują się także te firmy, które korzystają ze wsparcia w tym zakresie praktycznie w trybie ciągłym.

   

  Udostępnij na:
  Facebook
  wróć na stronę główną

  ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

  e-mail
  hasło

  Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

  Komentarze (0)

  Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  Wczytywanie komentarzy