Reklama

Kredyt gotówkowy - charakterystyka

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Kredyt gotówkowy - charakterystyka - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rozmaitości Oferta banków oraz instytucji pozabankowych jest tak szeroka, że ciężko zdecydować się na konkretny produkt. Wsparcie finansowe można pożyczyć w formie kredytów gotówkowych, pożyczek online oraz chwilówek. czym różnią się między sobą te elementy i który z nich najlepiej spełni konkretne potrzeby? Takie pytanie często zadają sobie kredytobiorcy, dlatego warto dokładnie wytłumaczyć, czym charakteryzuje się kredyt gotówkowy.

  1. Kredyt gotówkowy - co to jest?
  2. Kredyt gotówkowy - najważniejsze cechy
  3. Koszty kredytów
  4. Rankingi kredytów
Kredyt gotówkowy - co to jest?

Kredyt gotówkowy (sprawdź na https://www.finansowysupermarket.pl/kredyt-gotowkowy ) często nazywany jest także pożyczką gotówkową lub kredytem konsumenckim. Wszystkie zasady jego udzielania są określone w ustawie Prawo bankowe oraz w Kodeksie cywilnym. Taki rodzaj wsparcie finansowego udzielany jest przez tradycyjne banki. Zadłużenie zaciągane jest na co najmniej 1000 zł. Wszystkie informacje o kredytobiorcy oraz formie i terminie spłaty zawarte są w umowie. Kredyt gotówkowy nie może być udzielany przez Internet. Aby się o niego ubiegać, z reguły należy przedłożyć sporą liczbę różnych dokumentów, które potwierdzą brak problemów ze spłatą poprzednich zadłużeń. W ten sposób bank stara się zabezpieczyć. Oznacza to, że ludzie, których nazwisko widnieje w BIK-u (Biuro Informacji Kredytowej) z reguły nie mogą liczyć na wsparcie. Oczywiście formalności są dokładnie określone przez konkretną instytucję, dlatego wymagania co do formalności mogą się między sobą różnić. W niektórych przypadkach gotówka przelewana jest na wskazane w formularzach konto. Czasami kredytobiorca otrzymuje kartę kredytową z określonymi środkami finansowymi.

Kredyt gotówkowy - najważniejsze cechy

Kredyt gotówkowy charakteryzuje się pewnymi cechami. Przede wszystkim można go przeznaczyć na dowolny cel. Banki czasami pytają o to, na co mają być wydane pieniądze, jednak nie zdarza się to zawsze. To wyróżnia kredyt gotówkowy od kredytu hipotecznego, mieszkaniowego czy samochodowego. Cała procedura jest także uproszczona w porównaniu do wymienionych form zadłużenia, co oczywiście nie oznacza, że jest ograniczona do minimum. Banki muszą bowiem zweryfikować wiarygodność podanych przez klientów informacji. Kwota takiego kredytu może być bardzo zróżnicowana, od kilkuset złotych nawet do kilkuset tysięcy. Dzięki temu więcej osób może dopasować kredyt do własnych potrzeb. Warto także pamiętać, że taki rodzaj pożyczek udzielany jest wyłącznie przez prawdziwe banki. To oznacza, że nie oferują ich żadne kasy oszczędnościowe ani instytucje pozabankowe. Tym samym wymagana jest zdolność kredytowa, umożliwiająca spłatę zadłużenia w określonym w umowie terminie. 

Koszty kredytów

Podpisując umowę, warto dokładnie zapoznać się z jej treścią, aby sprawdzić wszystkie koszty kredytu. Zaliczają się do nich prowizja, odsetki, ubezpieczenie kredytu cy inne zobowiązania, jakie wprowadza konkretny bank. W ten sposób decyzja o zadłużeniu będzie podjęta całkowicie świadomie. Ukryte koszty kredytu różnią się od placówki udzielającej pożyczki, dlatego warto przejrzeć kilka ofert kredytowych, co sprawi, że można znaleźć najtańszą ofertę. Pożyczka bez ukrytych kosztów jest zatem jak najbardziej możliwa.  Jak zatem znaleźć idealny produkt w gąszczu wszystkich ofert?

Rankingi kredytów

Eksperci przygotowują specjalne zestawienia aktualnych ofert różnych baków. W ten sposób klienci mają szansę zapoznać się z kosztami, jakie będą ponosić po podpisaniu umowy. Rankingi kredytów są aktualizowane na bieżąco. Dzięki nim można zapoznać się z oferta bez wychodzenia z domu. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE