Reklama

Jakie dokumenty są potrzebne do pożyczki ratalnej?

Opublikowano:
Autor:

Jakie dokumenty są potrzebne do pożyczki ratalnej? - Zdjęcie główne

Jakie dokumenty są potrzebne do pożyczki ratalnej?

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Rozmaitości Proces wnioskowania o pożyczkę ratalną pozabankową zajmuje zazwyczaj kilka minut. Chcąc przyspieszyć proces weryfikacji złożonego wniosku, warto wcześniej odpowiednio się do tego przygotować. Jakie dokumenty są niezbędne do otrzymania pożyczki ratalnej przez internet? Podpowiadamy.

Pożyczki online udzielane przez firmy pozabankowe są produktami finansowymi, które cieszą się dużym zainteresowaniem wśród Polaków. Dla wielu jest to najlepszy sposób na szybkie, proste i wygodne pozyskanie dodatkowych środków finansowych. Do największych zalet pożyczek online zaliczyć należy przede wszystkim dużą dostępność, krótki czas rozpatrywania wniosków oraz formalności ograniczone do zbędnego minimum.

Najważniejszymi dokumentami potrzebnymi do otrzymania ratalnej pożyczki przez internet jest oczywiście:

- dowód osobisty – czyli podstawowy dokument potwierdzający naszą tożsamość. Służy on do potwierdzenia obywatelstwa oraz weryfikacji danych zamieszczonych w złożonym wniosku takich jak imię, nazwisko, PESEL oraz numer i seria dowodu.

- zaświadczenie o dochodach – w przypadku chwilówek wnioskodawcy są zobowiązani jedynie do uzupełnienia danych dotyczących zarobków, bez okazywania żadnych dokumentów. Niekiedy jednak może się zdarzyć tak, że firma pożyczkowa życzy sobie od klienta okazania zaświadczenia o dochodach – najczęściej ma to miejsce, w sytuacji aplikowania o pożyczkę ratalną na wyższą kwotę.

Pożyczka bez zaświadczeń - tylko u wybranych firm pożyczkowych

Rynek produktów pozabankowych rozwija się bardzo dynamicznie. Niektóre z firm postanowiły wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientów, oferując im pożyczkę bez zaświadczeń o zarobkach. Rozwiązanie to nie tylko zmniejsza ilość formalności, ale także pozwala uzyskać dodatkowe wsparcie finansowe tym klientom, którzy nie uzyskują stałego dochodu.

W praktyce pożyczka ratalna online przyznawana jest na podstawie dowodu osobistego. Niekiedy firmy mogą wymagać od wnioskodawcy oświadczenia o uzyskiwanych dochodach. 

Oferta ta jest w szczególności skierowana do osób:
- bezrobotnych, których głównym źródłem dochodu są np. świadczenia socjalne,
- zatrudnionych w oparciu o umowy cywilnoprawne np. umowę-zlecenie, umowę o dzieło, umowa z przekazaniem praw autorskich, 
- pracujących “na czarno”,
- utrzymujących się ze stypendium, alimentów, renty bądź emerytury.

Pożyczka na wyciąg z konta bankowego

Obecnie wiele banków oraz firm pozabankowych oferuje swoim klientom, możliwość uzyskania pożyczki gotówkowej online na wyciąg z rachunku bankowego – z ostatnich 3, 6 lub 12 miesięcy. Dokument ten z powodzeniem może zastąpić zaświadczenie o zarobkach, oczywiście pod warunkiem, że będą na nim widoczne przelewy wynagrodzenia z tytułu umowy o pracę. Jest to niezwykle wygodne rozwiązanie pozwalające skrócić czas oczekiwania na decyzję kredytową, co z kolei wiąże się z szybszym pozyskaniem dodatkowej gotówki. Oferta ta dedykowana jest przede wszystkim posiadaczom osobistych rachunków bankowych. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE