Reklama

Reklama

To już pewne! Powrót do szkół przyspieszony. „Do końca roku szkolnego utrzymamy naukę stacjonarną”

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Twitter (Ministerstwo Edukacji i Nauki)

To już pewne! Powrót do szkół przyspieszony. „Do końca roku szkolnego utrzymamy naukę stacjonarną” - Zdjęcie główne

To już pewne! Powrót do szkół przyspieszony. „Mamy do czynienia z początkiem końca pandemii” | foto Twitter (Ministerstwo Edukacji i Nauki)

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Polska i świat Za nami konferencja prasowa z udziałem ministra zdrowia Adama Niedzielskiego oraz szefa resortu edukacji i nauki Przemysława Czarnka. Oprócz sporych zmian dotyczących okresu izolacji, kwarantanny i infrastruktury covidowej, uczniów z całej Polski czeka wcześniejszy powrót do szkół. Warto jednak zaznaczyć, że w województwie łódzkim ze względu na termin ferii zimowych, data powrotu do nauki stacjonarnej nie ulegnie zmianie.

Reklama

Przemysław Czarnek: „Powrót do szkół oficjalnie 21 lutego”

Zgodnie z rozporządzeniem ministra edukacji i nauki do 27 lutego zawieszone zostało stacjonarne funkcjonowanie szkół podstawowych dla uczniów klas V-VIII i uczniów szkół ponadpodstawowych. Podczas dzisiejszej konferencji podjęto jednak decyzję o skróceniu tego okresu.

- Podjęliśmy decyzję o przyspieszeniu powrotu do nauki stacjonarnej w klasach V-VIII i w szkołach ponadpodstawowych o tydzień, czyli od 21 lutego – zapowiedział minister edukacji. 

Warto zaznaczyć, że uczniowie z województw: lubelskiego, łódzkiego, podkarpackiego, pomorskiego i śląskiego wracają do szkół zgodnie z wcześniejszym rozporządzeniem, dopiero 28 lutego. Ma to związek z terminem ferii zimowych, które w tych regionach trwają od 14 do 27 lutego.

Przemysław Czarnek zwrócił też uwagę na skrócony do 7 dni okres izolacji oraz zlikwidowanie tzw. kwarantanny z kontaktu (nakładanej na osoby, które miały kontakt z zakażonymi). Jak mówił, takie rozwiązania zdecydowanie ułatwią funkcjonowanie szkół w sytuacji zakażeń wśród uczniów i nauczycieli.

- Do końca roku szkolnego, mam nadzieję, będziemy spokojnie się uczyć. Wbrew krytyce opozycji rozpoczęliśmy naukę stacjonarną we wrześniu i kontynuowaliśmy ją do Bożego Narodzenia. Przypomnę, że nauka stacjonarna została utrzymana w całości dla najmłodszych uczniów. Ten rok szkolny wygląda więc o wiele lepiej, niż w zeszłym roku, kiedy nauka zdalna była kontynuowana przez dłuższy czas - dodał minister Czarnek.

Więcej o wprowadzonych dziś zmianiach w kwestii obostrzeń i kwarantanny przeczytacie w artykule: Minister zdrowia: "Mamy do czynienia z początkiem końca pandemii".

Artykuł pochodzi z portalu kutno.net.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy