reklama
reklama

Co oglądać w Wielkanoc na VOD? Podpowiadamy – Netflix, HBO Max, Prime Video, Disney+

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Freepik/poglądowe

Co oglądać w Wielkanoc na VOD? Podpowiadamy – Netflix, HBO Max, Prime Video, Disney+ - Zdjęcie główne

Co obejrzeć w Wielkanoc? | foto Freepik/poglądowe

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Polska i świat Seans filmowy dla całej rodziny, albo spokojna komedia na wieczór? Dlaczego nie. Podpowiadamy, co warto obejrzeć podczas wielkanocnych seansów filmowych i serialowych.
reklama

Na platformach streamingowych przed świętami pojawiło się wiele nowości. Podamy też propozycje, które pojawiły się już wcześniej, a warto odświeżyć je w święta. Wśród nich będą zarówno poważne produkcje jak i lekkie komedie. Co oglądać na VOD w te święta? Sprawdźcie nasze propozycje.

Wielkanoc na Netflix

Tuż przed Wielkanocą na platformie pojawił się miniserial – „Historia Mojżesza”. To fabularyzowany dokument, w którym zawarto komentarze teologów i historyków. Każdy z odcinków ma około 80 minut i przybliża historię Mojżesza, jako księcia i proroka.

W Poniedziałek Wielkanocny na platformie pojawi się kolejna produkcja, nawiązująca do wiary chrześcijańskiej. „Jesus Revolution” to prawdziwa historia narodowego przebudzenia duchowego na początku lat 70. i jego początków w społeczności nastoletnich hipisów w południowej Kalifornii. Tego samego dnia na Netflixie pojawi się film „Ojciec Stu”, niesamowita historia pięściarza, który dotykając dna, nawrócił się i zainspirował innych.

Tym razem propozycja dla rodziców i starszych dzieci. „Rojna, córka zbójnika” to serial, adaptacja powieści Astrid Lindgren. Córka herszta zbójeckiej bandy zawiera pakt przyjaźni z synem przeciwnika swojego ojca, a wszystko to osadzone w średniowiecznej Skandynawii.

„Za duży na bajki” to propozycja, która na Netflixie zagościła jakiś czas temu, ale ostatnio w kinach mogliśmy obejrzeć jej kontynuację. To mądry polski film, pokazujący takie wartości jak rodzina, przyjaźń i obowiązkowość. To idealna propozycja dla całej rodziny.

Dla tych, którzy chcą pośmiać się ze stereotypów, mają dość pytań – „kiedy ślub” i doskonale wiedzą, że nie zawsze wszystko idzie tak, jak zaplanowano, polecamy polską produkcję „Teściowie”. Do tego na rozładowanie atmosfery „Teściowie poszukiwani”, gdzie rodzice panny młodej zachodzą za skórę przyszłemu zięciowi.

Święta nie mogą odbyć się też bez „Znachora” (którego najnowszą ekranizację znajdziecie na Netflixie). Jeśli jednak chcecie odmiany, to tuż przed świętami na platformie pojawiła się nowa polska produkcja – „Nic na siłę”, w której bohaterka wraca na rodzinne Podlasie, by pochować babcię, z którą od dawna nie miała kontaktu. Na miejscu okazuje się jednak, że staruszka ma się świetnie, a swoją śmierć sfingowała, by zmusić wnuczkę do odwiedzin.

W Wielkanoc na platformie pojawi się wiele znakomitych tytułów filmowych. Wśród nich trzymający w napięciu „Lobster”, czy film Clinta Eastwooda, „Przemytnik”. Ponadto kilka propozycji dla fanów kina akcji i grozy – „Kill Bill”, „Dziewiąte wrota”, „Escape Room”, „Glass”, „Ex Machina”, „Sherlock” czy trzy części serii „Więźnia labiryntu”.

Wielkanocne premiery na HBO Max

Na platformie pojawi się powiew wakacji – „Tamte dni, tamte noce”, to głośny film, którego akcja rozgrywa się w upalne lato na północy Włoszech. Młody student i doktorant zakochują się w sobie, a to lato zmienia ich życie na zawsze.  

A może komedia akcji, ale nie takiej, gdzie są pościgi i wybuchy, a duże pieniądze? „Inwestorzy amatorzy”, to film inspirowany prawdziwymi wydarzeniami, o młodym mężczyźnie, który rozgniewał Wall Street.

Wśród familijnych filmów, które mogą idealnie sprawdzić się w Wielkanoc, jest film „Wonka”. Jesteście ciekawi, jak wynalazca, magik i producent czekolady w nieprawdopodobny sposób stał się Willym Wonką?

Na platformie pojawi się również katastroficzny film „2012”, „Godzilla” z 1998 roku i „Hellboy”.

Amazon Prime Video na Wielkanoc

Na platformie w świąteczny weekend pojawi się kilka nowości. Jedną z nich jest sportowy dramat, w którym nie zabraknie walki o swoje ideały, ciężkiej pracy i motywujących trenerów. „Ósemka ze sternikiem” to film przedstawiający historię wioślarzy z Uniwersytetu w Waszyngtonie, którzy na swoim koncie nie mają osiągnięć, a przyszło im wystartować na Olimpiadzie w Berlinie w 1936 roku.

Disney+ na Wielkanoc

W świąteczne popołudnia znakomicie sprawdzają się animacje Disneya, a wszystkie znajdziemy właśnie na tej platformie.

Na uwagę zasługuje niedawny kinowy hit i zdobywca Oscarów „Biedne istoty”. Fabuła opowiada o Belli Baxter, która została przywrócona do życia przez ekscentrycznego naukowca. Film reinterpretuje historię o Frankensteinie.

Kolejną propozycją, którą znajdziemy na platformie Disney+ jest „Buntowniczka Nell”. W XVIII-wiecznej Anglii młoda kobieta zostaje wrobiona w morderstwo. Od tamtej pory wiedzie życie przestępczyni, aż pewnego dnia spotka kogoś, kto odmieni jej los.

„Pasja” i „Znachor” w VOD

Choć mamy coraz więcej filmowych propozycji, to dla wielu święta nie będą takie same bez seansu „Znachora” (wersja z 1981 roku) oraz „Pasji” Mela Gibsona. Sprawdzamy, gdzie można je obejrzeć:

  • Pasja (2004) w ramach abonamentu dostępny jest na platformie Player. Film można również wypożyczyć w serwisie Cineman, czy Amazon Prime Video.
  • Znachor (1981) dostępny jest za darmo w serwisach TVP VOD (wersja z reklamami) oraz na platformie Ninateka. W ramach abonamentu znaleźć go można w bibliotece CANAL+ Online oraz FilmBox+.


CZYTAJ TAKŻE: Święta przed telewizorem? Zobacz, które filmy i programy warto obejrzeć

reklama
reklama
Artykuł pochodzi z portalu tulodz.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama