Reklama

Znamy już projekt nowych obwodów szkolnych. Teraz zagłosują radni

Opublikowano:
Autor:

Znamy już projekt nowych obwodów szkolnych. Teraz zagłosują radni - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura Reforma oświaty doprowadzi do zmian począwszy od 1 września 2017 roku. Przygotowano już projekt nowej sieci płockich szkół. Radni zdecydują już na najbliższej sesji, czy zgadzają się na poczynione ustalenia.

Reforma oświaty doprowadzi do zmian począwszy od 1 września 2017 roku. Przygotowano już projekt nowej sieci płockich szkół. Radni zdecydują już na najbliższej sesji, czy zgadzają się na poczynione ustalenia.

W Ratuszu jest już dostępny projekt nowej sieci szkół. Głosowanie nad projektem odbędzie się 31 stycznia. We wtorek omawiano go na komisji edukacji, zdrowia i polityki społecznej. Wiceprezydent Roman Siemiątkowski wyjaśniał, że punktem wyjścia była m.in. demografia.

- Uwzględnialiśmy liczbę dzieci na terenie danego obwodu i możliwości szkolnej bazy lokalowej. Doszliśmy do wniosku, że na Podolszycach potrzebna jest jeszcze jedna szkoła podstawowa.

Funkcjonują tam dwie szkoły, Szkoła Podstawowa nr 23 przy ul. Walecznych oraz Szkoła Podstawowa nr 22 przy Czwartaków, także jedno gimnazjum. - Dawniej przy ul. Wieczorka była już Szkoła Podstawowa nr 8, teraz mamy wolny numer. Uwzględniliśmy sugestie środowiska, dyrektorów, nauczycieli i rodziców. Ten projekt to tak naprawdę wspólny wysiłek wielu osób.

[ZT]14255[/ZT]

A czemu nie można po prostu przekształcić gimnazjów w podstawówki? Wiceprezydent tłumaczył, że chodzi o zmniejszającą się liczbę uczniów. Jeśli dawniej uczyło się 9,5 tys. dzieci, o tyle ta liczba zmniejszyła się o 2,5 tys.

Zgodnie z projektem od 1 września będziemy mieli w Płocku 15 szkół podstawowych, trzy szkoły podstawowe z oddziałami integracyjnymi oraz Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną I stopnia (bezobwodową):

Gimnazjum nr 12 – Szkoła Mistrzostwa Sportowego, Gimnazjum nr 13 z oddziałami dwujęzycznymi, Gimnazjum nr 14 z oddziałami dwujęzycznymi, oraz Gimnazjum dla dorosłych w Zespole Szkół Budowlanych nr 1 funkcjonują do czasu likwidacji.

Od 1 września trzy gimnazja zostaną przekształcone w nowe 8-letnie podstawówki. W ten sposób Gimnazjum nr 1 im. Książąt Mazowieckich w Płocku w Zespole Szkół nr 1 będzie przekształcone w Szkołę Podstawową nr 2 przy ul. Piaska 5, taka sytuacja dotyczy także Gimnazjum nr 6 im. Władysława Szafera, które przekształci się w Szkołę Podstawową nr 14 przy Jachowicza 20, z kolei Gimnazjum nr 8 z oddziałami integracyjnymi im. Aleksandra Macieszy w Zespole Szkół nr 5 ma zostać przekształcone w Szkołę Podstawową nr 8 przy ul. gen. Tadeusza Kutrzeby 2a (obszar Podolszyc Północ).

Trzy gimnazja nr 3, 4, 5 włączono do 8-letnich podstawówek (nr 5, 17, 3) od 1 września 2017 roku:

Klasy gimnazjum będą prowadzone do czasu likwidacji tych klas.

Z dniem 1 września Zespół Szkół nr 2, w skład którego wchodzi dotychczasowa 6-letnia Szkoła Podstawowa nr 21 i Gimnazjum nr 10, staje się 8-letnią szkołą podstawową.

Tu jest dostępny cały projekt.

Rodzice mogą sprawdzić, w obwodzie której szkoły mieści się ulica, przy której mieszkają. Wówczas ich dziecko powinno być przyjęte do tej konkretnej placówki. Można też próbować zapisać dziecko do innej szkoły, ale decyzja będzie uzależniona od indywidualnej decyzji (może się okazać, że nie będzie już miejsc).  

Fot. Skany wykorzystane w tekście pochodzą z projektu uchwały w sprawie projektu dostosowania sieci szkół podstawowych i gimnazjów do nowego ustroju szkolnego

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE