Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego nadał Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej uprawnienia do prowadzenia nowych studiów I stopnia. Niewiele już także brakuje, aby w ofercie uczelni były kolejne studia magisterskie.
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa starała się o nadanie uprawnień do kształcenia na nowych kierunkach, czterech w stopniu licencjata i dwóch magisterskich. W kwietniu uczelnia cieszyła się z nadania uprawnień do kształcenia na studiach magisterskich na kierunku pielęgniarstwo, natomiast w poniedziałek pojawiła się kolejna dobra nowina, na PWSZ dochodzi nowy kierunek I stopnia – finanse z elementami matematyki. Oprócz tego uczelnia jest już w połowie drogi do uzyskania uprawnień do kształcenia na kierunku położnictwo (studia I stopnia) i filologii (magisterskie). W obu przypadkach dysponują już pozytywną opinią Polskiej Komisji Akredytacyjnej.
[ZT]15624[/ZT]
- Czekamy na decyzje Ministra, ale wiele wskazuje na to, że w tym roku ruszy rekrutacja na cztery nowe kierunki. Dwa pozostałe, czyli nowe media oraz analizę danych i data mining, postaramy się uruchomić w przyszłym roku - mówi prof. nadzw. dr hab. Maciej Słodki, rektor PWSZ w Płocku.
Rekrutacja na studia ruszy 19 czerwca i obejmie już pielęgniarstwo II stopnia, a także finanse z elementami matematyki.
[ZT]15214[/ZT]
Finanse z elementami matematyki to kierunek stworzony dla osób zainteresowanych posadami w urzędach skarbowych, bankach, firmach ubezpieczeniowych, jednostkach administracji państwowej i samorządowej. Opis kierunku przysłany przez uczelnię: - Absolwent nabędzie umiejętność posługiwania się wiedzą ekonomiczną w zakresie gospodarowania zasobami finansowymi, ludzkimi i materialnymi oraz wiedzę z zakresu zarządzania, zwłaszcza przedsiębiorstw, a także wiedzę z zakresu finansów i matematyki. Zdobędzie też umiejętność wykorzystania tej wiedzy w praktyce. Będzie także posiadać umiejętność diagnozowania i rozwiązywania problemów gospodarowania zasobami ludzkimi, rzeczowymi, finansowymi i informacjami, będzie przygotowany do realizacji podstawowych funkcji zarządzania procesami (przedsięwzięciami) w organizacjach. Jednocześnie nabyta w czasie studiów umiejętność rozwiązywania problemów oraz biegłość w obliczeniach analitycznych i komputerowych, znajomość oraz umiejętność wykorzystania biznesowych i finansowych programów komputerowych oraz zasobów Internetu uczynią absolwentów kierunku atrakcyjnymi dla przyszłych pracodawców.