Reklama

Bezpieczny Internet w Galerii Wisła

Opublikowano:
Autor:

Bezpieczny Internet w Galerii Wisła - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura W tym tygodniu płocczanie mogą zobaczyć wyjątkową wystawę, która daje do myślenia. Dwadzieścia prac z jednym przysłaniem: „Tworzymy Bezpieczny Internet”.

W tym tygodniu płocczanie mogą zobaczyć wyjątkową wystawę, która daje do myślenia. Dwadzieścia prac z jednym przysłaniem: ?Tworzymy Bezpieczny Internet?. 

Zaprezentowana po raz pierwszy w Płocku wystawa plakatów ?Tworzymy Bezpieczny Internet? to wyróżnione w konkursie prace artystów, którzy poprzez swoje grafiki chcieli zwrócić uwagę na problemy dotyczące bezpieczeństwa w sieci, co jest szczególnie ważne w przypadku najmłodszych użytkowników. Niektóre plakaty w formie cyfrowej będzie można także zobaczyć w autobusach Komunikacji Miejskiej.

- Wybranie zwycięzców konkursu nie było zadaniem łatwym- powiedział prof. dr hab. Stanisław Wieczorek, przewodniczący Jury Konkursu ?Tworzymy Bezpieczny Internet?. - Zdecydowana większość prac stała na bardzo wysokim poziomie. Dla nas jest to powód do zadowolenia - dodał. - Nie tylko dlatego, że konkurs promuje szczytną ideę. Ważne jest również to, że daje on młodym artystom okazję do zdobycia nowych doświadczeń i zaistnienia w miejskiej przestrzeni publicznej.

Plakaty, które płocczanie mogą zobaczyć od 6 do 11 lutego powstały w ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej ?Tworzymy Bezpieczny Internet?. Zorganizowanie wystawy w Płocku było możliwe dzięki współpracy Fundacji ?Fundusz Grantowy dla Płocka? z NASK - Państwowym Instytutem Badawczym nadzorowanym przez Ministerstwo Cyfryzacji, a jej otwarcie przypada na Dzień Bezpiecznego Internetu, który obchodzimy 6 lutego. Tegoroczny Dzień Bezpiecznego Internetu obchodzony jest pod hasłem tworzenia kultury szacunku w sieci.

Fundusz Grantowy dla Płocka promuje rozsądne korzystanie z Internetu także w ramach programu ?Serfuję bezpiecznie?. Od wrześnie ubiegłego roku już w dwudziestu  płockich szkołach przeprowadzone zostały lekcje dla uczniów w formie interaktywnych warsztatów, dwie edycje gry miejskiej, oraz spotkania dla rodziców. Podczas tych ostatnich, trenerzy podpowiadali, jak rozmawiać z dziećmi o niebezpieczeństwach związanych z siecią internetową oraz pokazywali, jakie narzędzia można wykorzystać, by bronić dzieci przez cyfrowymi niebezpieczeństwami. Kampania realizowana jest pod patronatem Rzecznika Praw Dziecka oraz Mazowieckiego Kuratora Oświaty. 

W ramach projektu powstał także poradnik dla rodziców oraz ulotki dla młodzieży, które są dostępne dla wszystkich zainteresowanych na stronie internetowej Funduszu Grantowego dla Płocka, pod adresem fundusz-grantowy.pl.

Organizatorzy zachęcają także płockie szkoły i instytucje do przyłączenia się do obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu poprzez organizację własnych inicjatyw na rzecz bezpieczeństwa internautów (m.in. zajęć edukacyjnych, happeningów, gazetek szkolnych, kampanii informacyjnych, konkursów. Działania można realizować przez cały miesiąc, a wybrane przedsięwzięcia warto zgłaszać do konkursu na najciekawszą inicjatywę ogłoszonego przez NASK.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE