Reklama

Życie niepełnosprawnych płocczan będzie łatwiejsze. Rusza wypożyczalnia sprzętu

Opublikowano:
Autor:

Życie niepełnosprawnych płocczan będzie łatwiejsze. Rusza wypożyczalnia sprzętu - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Dla wielu mieszkańców zakup sprzętu rehabilitacyjnego to spory wydatek, na który nie mogą sobie pozwolić. Od 1 marca płocczanie będą mogli z wypożyczalni.

Dla wielu mieszkańców zakup sprzętu rehabilitacyjnego to spory wydatek, na który nie mogą sobie pozwolić. Od 1 marca płocczanie będą mogli z wypożyczalni. 

Łóżko rehabilitacyjne, łóżka do przenoszenia pacjenta, wózki inwalidzkie, koncentratory tlenu (do tej pory w mieście był tylko jeden), rotory do ćwiczeń oporowych, podnośniki wannowe, czy balkoniki - m.in. taki sprzęt od 1 marca będzie można wypożyczyć w wypożyczalni przy ul. Kolegialnej. To efekt konkursu, jaki w zeszłym roku wygrał Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, ale nie zamyka się on tylko na uruchomieniu wypożyczalni. 

[ZT]19013[/ZT]

- 34 zostały objęte teleopieką - mówił na konferencji prasowej Cezary Dusio, wicedyrektor MOPS-u. - Wypożyczalnia to szersze działanie. Każdy mieszkaniec Płocka bez względu na dochód będzie mógł skorzystać ze sprzętu. Wiem, że płocczanie sprowadzają sprzęt, choćby za pośrednictwem radnej. Stwierdziliśmy, że musimy mieć taki u siebie. 

Jak to zrobić? Trzeba złożyć wniosek, który jest do pobrania na stronie MOPS-u. Niesamodzielni pacjenci mogą liczyć na pracowników, którzy dojadą do domu. Pierwsza umowa może zostać podpisana na trzy miesiące, ale jeśli pacjent nie będzie mógł zdobyć sprzętu w innych sposób, może zostać przedłużona. 

- Znam oczekiwania osób niepełnosprawnych. Priorytetem jest opieka osobowa, ale też wsparcie sprzętem rehabilitacyjnym. To dla nich ogromne wsparcie, a myślę, że to dopiero początek - mówiła Daria Domosławska. - Niepełnosprawność dotyka całego środowiska chorego. Zadbaliśmy też o opiekunów- mamy tu sprzęt, który pozwala pracować w sposób ergonomiczny, chroni chociażby kręgosłup opiekuna. 

Cały projekt kosztował ok. 1,3 mln złotych. Większość dofinansowania pochodzi że środków Unii Europejskiej, a wkład miasta to 63 tys. złotych.  

fot. Portal Płock 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE