Zwycięstwo Nafciarzy z ekipą z Chorwacji. Trzecie miejsce w Lidze Europejskiej

Autor: | Zdjęcie: Michał Kublik, radiomixx.pl

Zwycięstwo Nafciarzy z ekipą z Chorwacji. Trzecie miejsce w Lidze Europejskiej - Zdjęcie główne

foto Michał Kublik, radiomixx.pl

Wiadomości W niedzielnym meczu o trzecie miejsce w finałowym turnieju Ligi Europejskiej piłkarze ręczni Orlen Wisły Płock zasłużenie pokonali RK Nexe 27:22 (14:13).

W sobotnim półfinale Wisła zagrała bardzo słabo, widać było zmęczenie szalenie wyrównanym, wtorkowym meczem z Łomżą Vive Kielce, decydującym o mistrzostwie Polski. Na dodatek nie zagrał Niko Mindegia, konstruktor akcji Nafciarzy, ciężko kontuzjowany w potyczce z Vive.

Wisła przegrała z gospodarzami turnieju Final4 - Benficą 19:26 (8:10) i pozostała jej walka o trzecie miejsce z chorwackim RK Nexe, który uległ SC Magdeburg 29:34 (13:18). RK Nexe to wicemistrz Chorwacji, w ubiegłym sezonie w LE był w TOP 16.

W niedzielę Nafciarze wyszli na plac gry zmobilizowani, gotowi o walkę o trzecie miejsce w LE, co byłoby sukcesem i poprawa miejsca sprzed roku (czwarta lokata).

Po dwóch trafieniach Abela Serdio zespół z Płocka prowadził 2:0, powoli budował przewagę. Po kwadransie Nafciarze wygrywali 9:6, a aż cztery "oczka" były dziełem właśnie kołowego Serdio.

Wszystko toczyło się po myśli zawodników i kibiców z Płocka do 23. minuty, gdy tablica wyników pokazywała wynik 13:8. Ale wystarczyło kilka błędów, czerwona kartka dla Terzica, pudłą w ataku i Chorwaci zwietrzyli szansę.

Nexe zdobyło pięć bramek z rzędu i doprowadziło do remisu po 13!  Strzelecką niemoc płocczan przerwał rzutem z drugiej linii Dmitrij Żytnikow i do szatni Wisła zeszła z jednobramkową zaliczką (14:13).

W drugiej połowie Chorwaci szybko wyrównali, ale Nafciarze odpowiedzieli dwoma bramkami Zoltana Szity i jedną Lovro Mihica - odskoczyli na 17:14. Kwadrans przed końcem Wisła ponownie wygrywała różnicą pięciu trafień.

Nafciarze dobrze spisywali się w defensywie, rywale mieli duże problemy ze sforsowaniem płockiej obrony. RK Nexe nie było w stanie zbliżyć się do płockiego zespołu, ostatecznie Wisła zasłużenie wygrała 27:22 i zdobyła trzecie miejsce w Final4.

Orlen Wisła Płock - RK Nexe 27:22 (14:13)

Wisła: Morawski, Ahmetasević, Daszek 3, Lućin 3, Jurećić 4, Mitrović, Fernandez 1, Serdio 4, Susnja, Szita 3, Krajewski, Terzić, Mihić 5, Czapliński, Żytnikow 4, Kosorotow