Reklama

Zrobić foto żelazkiem? Drugi Foto Weekend

Opublikowano:
Autor:

Zrobić foto żelazkiem? Drugi Foto Weekend - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Jak zrobić aparat fotograficzny z pudełka po butach, jak sfotografować sernik, by chciało się go wyjąć ze zdjęcia i spałaszować, jak zrobić akt kobiecie nobliwej i jak zrobić zdjęcie… żelazkiem? O tym pogawędzimy z fotografami podczas drugiej już odsłony Foto Weekendu. Będzie minigiełda ze starymi zdjęciami, studio fotograficzne i mnóstwo innych atrakcji.

Jak zrobić aparat fotograficzny z pudełka po butach, jak sfotografować sernik, by chciało się go wyjąć ze zdjęcia i spałaszować, jak zrobić akt kobiecie nobliwej i jak zrobić zdjęcie… żelazkiem? O tym pogawędzimy z fotografami podczas drugiej odsłony Foto Weekendu. Będzie minigiełda ze starymi zdjęciami, studio fotograficzne i mnóstwo innych atrakcji.

Zachęceni niewątpliwym sukcesem ubiegłorocznej pierwszej edycji Foto Weekendu już po raz drugi razem z Markiem Konarskim i galerią Mazovia zapraszamy na wielkie święto fotografii w weekend 9-10 lutego, podczas finisażu wystawy Grand Press Photo 2012. Niesamowitych gości, ciekawych nowinek i naprawdę nietuzinkowych atrakcji tak dla zupełnych amatorów, jak i profesjonalistów jest tyle, że nie wiadomo od czego zacząć. Będą pokazowe sesje fotograficzne, w których każdy będzie mógł wcielić się w rolę fotografa albo modela, amatorzy będą zgłębiać tajniki fotografii z zawodowcami. Będą rozmowy o sprzęcie, modzie, telewizji, a nawet kuchni, będzie minigiełda ze starymi fotografiami. Wszystko pod kątem fotografii.

Do Mazovii można przynieść swoje prace, fachowym okiem ocenią je m.in. Krzysztof Hejke, wykładowca słynnej, łódzkiej „Filmówki”, Filip Ćwik - laureat nagrody World Press Photo i fotoreporter Napo Images oraz Newsweek Polska, Maksymilian Rigamonti – zdobywca Grand Prix Grand Press Photo; Mieczysław Cybulski – prezes Fotoklubu Rzeczypospolitej Stowarzyszenia Twórców czy Małgorzata Dołowska, szefowa Fundacji „Fotografia dla Przyszłości”.

Na minigiełdzie fotograficznej będzie można sprzedać stary sprzęt fotograficzny, kupić używany, wymienić się akcesoriami, nabyć stare pocztówki, fotografie, albumy. - Kto posiada podobne rzeczy, może zabrać je ze sobą i zarobić sprzedając lub drogą kupna bądź wymiany stać się posiadaczem nowej kolekcji starych zdjęć - zachęca Marek Konarski.

Nie zabraknie też pogawędek o fotografii. O tajnikach fotoedycji, przygotowaniu wystawy lub prezentacji prac opowie Dorota Martat z warszawskiej „Galerii Korytage”, a Arcadius Mauritz, znany fotograf kobiecego piękna zdradzi, jak w najprostszych kadrach opowiedzieć o kobietach nobliwych, żarliwych, smutnych, spokojnych, agresywnych, charakternych, zmiennych, czasem po prostu pięknych... Inny płocki fotograf Arek Gmurczyk i członkowie Płockiej Grupy Fotograficznej będą zachęcać przybyłych gości do różnych wspólnych działań fotograficznych, a także fotografować ich małe pociechy. Będzie można poznać, co robi PGF, jak działa, w jaki sposób można stać się członkiem grupy. Operator telewizyjny Paweł Kubicki wyjaśni, co kamera ma wspólnego z aparatem, jak fotografia wpływa na powstawanie obrazu ruchomego, a graficy komputerowi Sebastian Wiśniewski i Krzysztof Walczak wprowadzą w arkana obróbki cyfrowej obrazu. Z kolei Marek Pikała pokaże kulisy powstawania zdjęć żywności, gospodynie domowe z pewnością chętnie dowiedzą się, jak powstają ilustracje do książek kulinarnych.

Do Mazovii przyjadą również przedstawiciele świata mody. Grzegorz Szczuka, projektant i charakteryzator filmowy, od lat związany z branżą mediów , który stworzył wiele kreacji do filmów i seriali TVP, zaprezentuje krótki pokaz mody. Modowe projekty pokaże również Magda Carter - była Miss Polski Studentów i młoda projektantka.

Nie zabraknie oczywiście rozmów o sprzęcie - będzie mowa o nowoczesnych aparatach fotograficznych, ale też o ciemni fotograficznej, wywoływaniu klisz, papierów. - Wyjaśnimy co to są luksografie (ochotnicy będą mogli spróbować je wykonać), jaka jest różnica między akordeonem i aparatem wielkoformatowym albo czy przy pomocy żelazka można zrobić zdjęcie? - zapowiada Marek Konarski .

Specjalnie z Gliwic przyjadą przedstawiciele firmy FOTO 7, która ufundowała nagrody w naszym konkursie fotograficznym, by ustawić w Mazovii wielkie studio fotograficzne Bowensa. Będą tam odbywać się niezwykłe sesje fotograficzne, każdy będzie mógł zostać fotografem i zrobić zdjęcia pięknym modelkom. Będzie można również samemu wcielić się w rolę modela albo modelki i wrócić do domu ze zrobionym zdjęciem na pendrive’ie lub CD.

Ponadto podczas Fotoweekendu wystąpi Joanna „Joko” Kozak, wokalistka zespołu Farba, która zaprezentuje swój nowy projekt muzyczny, już podbijający serca fanów, a także kapela Spółka 51.

Podczas imprezy zostaną wyłonieni laureaci trwającego właśnie konkursu fotograficznego „Portret niecodzienny”. Gościem będzie Adek Jasiński, którego zdjęcie w zeszłym roku zwyciężyło w naszym konkursie.

Tak jak rok temu całą imprezę poprowadzi fotograf z 25-letnim stażem, Marek Konarski.- Będzie przedstawiał gości, wyjaśniał trudne pojęcia i co najważniejsze – będzie rozdawał nagrody od sponsorów Foto Weekendu - dodaje Dariusz Mosakowski. - Trzeba słuchać Konarskiego, kto będzie uważał, więcej zabierze do domu. Różnorodność nagród sprawi, że każdy znajdzie odpowiednią dla siebie, ale kto pierwszy ten lepszy.

Do Mazovii zapraszamy w przyszły weekend 9-10 lutego w godzinach 12.00-18.00.

Pamiętajcie też, że wciąż trwa towarzyszący wystawie Grand Press Photo i Foto Weekkendowi konkurs fotograficzny „Portret Niecodzienny”. Na zrobienie fantastycznego zdjęcia macie czas tylko do 7 lutego, więc do dzieła!

Autorami projektu są Tomasz Miecznik, szef Portalu Płock i Marek Konarski, Artysta Fotograf Rzeczypospolitej Polskiej. Producentem wydarzenia jest Agencja Eventowa „MEvents” Dariusz Mosakowski. Patronat Honorowy nad świętem fotografii prezydent miasta Andrzej Nowakowski, marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik, starosta powiatu płockiego Michał Boszko o Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenie Twórców. Patronat medialny nad imprezą sprawuje płocka Gazeta Wyborcza i Katolickie Radio Płock.

Więcej czytaj: Gotowi do startu? Ruszył nasz konkurs foto

Zobaczcie w naszej galerii, jak było w zeszłym roku:

Foto Weekend w galerii Mazovia - sobota

Foto Weekend w galerii Mazovia - niedziela 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE