Reklama

Zostanie tylko jeden otwarty most. Drugi czasowo do zamknięcia

Opublikowano:
Autor:

Zostanie tylko jeden otwarty most. Drugi czasowo do zamknięcia - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Niedawno informowaliśmy o tym, że władze miasta, poza remontem al. Kilińskiego czy powstaniem nowego wiaduktu w pobliżu zoo, jeszcze w tym roku mają szersze plany do zrealizowania. Jeśli się uda, prace związane z przebudową al. Kilińskiego i remont mostu zostaną skoordynowane czasowo, aby choć trochę zaoszczędzić zdenerwowania kierowcom. Innym słowy, lepiej wszystko zrobić od razu, a nie na dwa razy.

Niedawno informowaliśmy o tym, że władze miasta, poza remontem al. Kilińskiego czy powstaniem nowego wiaduktu w pobliżu zoo, jeszcze w tym roku mają szersze plany do zrealizowania. Jeśli się uda, prace związane z przebudową al. Kilińskiego i remont mostu zostaną skoordynowane czasowo, aby choć trochę zaoszczędzić zdenerwowania kierowcom. Innym słowy, lepiej wszystko zrobić od razu, a nie na dwa razy.

W autopoprawce zaproponowano zarezerwowanie 4,5 mln zł na długo wyczekiwany remont mostu im. Legionów Piłsudskiego.

- Rozumiem, że będzie to impuls, wkład własny do ściągnięcia większej ilości pieniędzy na ten cel - zwracał się do prezydenta radny Tomasz Kominek podczas dzisiejszej sesji w auli ratusza.

Pytał także w kontekście przebudowy ul. Kolejowej (2,5 mln zł).

- Mamy świadomość potrzeby remontu mostu. Nie chodzi tylko o asfalt na mości i ubytki, co moglibyśmy dużo mniejszym kosztem i o wiele szybciej naprawić, ale też o odwodnienie, poprawę elementów, które uległy korozji. Remont będzie o wiele bardziej gruntowny - odparł Andrzej Nowakowski.

Nie ukrywał, że realizacja zależy od pozyskania wsparcia z budżetu państwa. - Staramy się też o pozyskanie środków z subwencji ogólnej, z rezerwy. W ten sam sposób remontowaliśmy fragment ul. Kutnowskiej. Informacja, czy te środki otrzymamy, pewnie będzie pod koniec lutego lub na początku marca. Z rozmów, które prowadzimy, wynika, że w pierwszej kolejności środki z tej rezerwy idą właśnie na mosty.

[ZT]21392[/ZT]

W lutym zostanie złożony stosowny wniosek. W bieżącym roku zostanie przebudowana również al. Kilińskiego. Prezydent wyjaśniał: - Chcemy wykorzystać ten fakt, przystępując do remontu mostu, skoro i tak trzeba będzie zamknąć przeprawę na pewien czas, może na dwa czy trzy miesiące, a drugi most przejmie cały odbywający się ruch. W przypadku ul. Kolejowej chodzi o nieco inne źródło finansowania, z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska, ale trudno tu określić, kiedy będzie konkurs. Pilotujemy sprawę. Najpierw odwodnienie ul. Kolejowej, dokończenie remontu ul. Kutnowskiej i Kolejowej, aby przystąpić do realizacji pierwszego odcinka ul. Zielonej.

Jednocześnie poinformowano, że nie udało się pozyskać schetynówki na realizację ul. Parcele. Płocka nie ujęto na liście rankingowej.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE