Reklama

Zorganizują Jesienny Piknik Ludowy. Ma zintegrować dzieci pomimo trwającej pandemii

Opublikowano:
Autor:

Zorganizują Jesienny Piknik Ludowy. Ma zintegrować dzieci pomimo trwającej pandemii - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Już w najbliższą środę, 21 października, na terenie Szkoły Podstawowej nr 24 w Płocku odbędzie się Jesienny Piknik Ludowy. W programie atrakcje integrujące lokalną społeczność . Wszystko to w duchu ludowej tradycji. Będą zajęcia dla dzieci, konkursy i dobra zabawa - na przekór trwającej pandemii.

Już w najbliższą środę, 21 października, na terenie Szkoły Podstawowej nr 24 w Płocku odbędzie się Jesienny Piknik Ludowy. W programie atrakcje integrujące lokalną społeczność . Wszystko to w duchu ludowej tradycji. Będą zajęcia dla dzieci, konkursy i dobra zabawa - na przekór trwającej pandemii.

Choć czasy nie sprzyjają takim wydarzeniom, organizatorzy pikniku chcą, by impreza się odbyła. Ma to być integracja dla uczniów, która połączy zabawę z nauką. Jak przekonuje Anna Klekowicka, nauczyciel Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 24 w Płocku, będzie to wydarzenie skrojone na miarę "koronwirusowych" czasów. Z zachowaniem wszelkich norm sanitarnych. Piknik przeprowadzony zostanie z zachowaniem wszelkich obostrzeń pandemicznych. Dzieci zostaną podzielone na mniejsze, liczące 25 osób, grupy.

- Zaplanowaliśmy integrację w duchu tradycji ludowych - wyjaśnia Klekowicka. - Poza wspólną zabawą będą zajęcia z garncarstwa oraz lekcje historii. Uczniowie poznają tradycje Mazowsza w duchu wspólnego świętowania - oczywiście na miarę obecnych możliwości - dodaje po chwili.

Będzie konkurs wiedzy o Ziemi Mazowieckiej, prelekcje, które poprowadzi funkcjonariusz Komendy Miejskiej Policji w Płocku. Jej tematem będzie bezpieczeństwo na drodze. Wszyscy uczestnicy otrzymają także odblaski, jakże nieocenione dla każdego pieszego - szczególnie w sezonie jesienno-zimowym.

Jak przekonuje Anna Klekowicka, takie zajęcia są potrzebne - szczególnie uczniom Szkoły Specjalnej. Nauka przez zabawę to bowiem coś, co sprawdza się najlepiej.

- Każdy element będzie nie tylko bawił, ale i edukował - zapewniała nauczycielka SP24. - Zdecydowanie nauka przez zabawę najlepiej dociera do młodego człowieka. Chcemy stworzyć coś, co w znaczący sposób wpłynie na obniżenia poczucia wykluczenia - dodaje. 

Jednak środowy piknik to nie tylko nauka. Organizatorzy obiecują także animacje, poczęstunek - w tym pyszne pieczone ziemniaki. - Chcemy, by jesień także dzieciom kojarzyła się z czasem przyjemnym - wyjaśnia Klekowicka. - Do tej pory z pogodnymi, przyjemnymi piknikami utożsamiano lato. Mamy nadzieję choć trochę to zmienić - przekonuje. 

Jesienny Piknik Ludowy odbędzie się w środę, 21 października, na terenie Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 24 w Płocku przy ul. Słonecznej. Początek zaplanowano o godzinie 10. Piknik powstaje dzięki wsparciu Samorządu Województwa Mazowieckiego.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE