Reklama

Zobacz podziemia Małachowianki [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Zobacz podziemia Małachowianki [FOTO] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Ścieżka dydaktyczna w najstarszej części szkoły jest już prawie gotowa. Wyeksponowano pradawne mury i odnalezione w podziemiach artefakty.

Ścieżka dydaktyczna w najstarszej części szkoły jest już prawie gotowa. Wyeksponowano pradawne mury i odnalezione w podziemiach artefakty.

Dobiegają końca prace związane z budową  ścieżki dydaktycznej w podziemiach najstarszej polskiej szkoły, gdzie dotąd mieściło się muzeum.  Jak już pisaliśmy, koncepcję, którą ostatecznie zastosowano na poziomie minus jeden, oparto na sali ekspozycyjnej na Wawelu.

I tak oto ścieżka edukacyjna wije się ponad odsłoniętymi reliktami średniowiecznych murów i oszklonymi gablotami, w których umieszczono m.in. kulę armatnią czy podświetlonymi zdjęciami szkieletów wydobytych podczas prac archeologicznych w Kolegiacie św. Michała.

W tej chwili prace zmierzają już ku końcowi - zostały jeszcze kosmetyczne poprawki, m.in. malowanie poręczy i barierek, montaż elementów maskujących dla instalacji grzewczej itd. Prace w podziemiach kończą trwający dwa lata remont najstarszej polskiej szkoły.

Fot. Portal Płock

Na fotospacer po odnowionej najstarszej polskiej szkole zapraszamy do naszej galerii:

Ciekawostki dotyczące remontu opisaliśmy tu:

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE