Reklama

Zobacz najładniejsze witryny sklepowe

Opublikowano:
Autor:

Zobacz najładniejsze witryny sklepowe - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Do łask wracają pięknie ustrojone wystawy sklepowe. Ratusz właśnie nagrodził kupców, którzy najbardziej napracowali się, by ich świątecznie przystrojona witryna przykuwała wzrok przechodniów.

Do łask wracają pięknie ustrojone wystawy sklepowe. Ratusz właśnie nagrodził kupców, którzy najbardziej napracowali się, by ich świątecznie przystrojona witryna przykuwała wzrok przechodniów.

Wielu z nas może nawet nie zauważyło, że od kilku lat wystawy sklepowe traktuje się po macoszemu. Kupcy w najlepszym razie ubierają manekiny, gdy sprzeda się sukienka z wystawy, na Boże Narodzenie ustawiają zakurzoną sztuczną choinkę i wściekle migające lampki, a na Wielkanoc koszyk plastikowych pisanek i rachityczną gałązkę bukszpanu. Jednym słowem – dzisiejsi kupcy to nie stary subiekt Rzecki z „Lalki”, a dzisiejsze witryny sklepowe to nie sklep galanteryjny Stanisława Wokulskiego. Nie wiadomo, czy to efekt zarojenia się rynku sieciówkami, w których asortyment jest ten sam i w którym nie pracują właściciele tylko ekspedienci, którzy często swoją pracę szybko zamieniliby na inną, w każdym razie przystrajanie witryn powoli odchodzi do lamusa.

A szkoda. Aby się sprzeciwić temu trendowi i trochę zachęcić płockich kupców do kreatywności, Ratusz już po raz drugi ogłosił konkurs na najładniejszą witrynę świąteczną. W szranki stanęło 30 bożonarodzeniowych wystaw ze sklepów w całym mieście, a wystrojone ekspozycje za szybą sklepów oceniał powołany w marcu zespół ds. estetyzacji miasta.

Najładniejszą wystawę zdaniem jury przygotował salon z bielizną „Uciecha” przy Królewieckiej. Ale nagrodzono też innych, oto wyniki konkursu:

I miejsce
dla salonu z bielizną „Uciecha” przy ul. Królewieckiej 3g i pani Dagmary Domińskiej

II miejsce 
dla Płockiego  Centrum Optyczno-Okulistycznego  „W cztery oczy” przy ul. Tumskiej 12 i pana Dariusza Pawłowskiego

III miejsce
dla kwiaciarni „Kwiatowe atelier” przy ul. Czwartaków 4 i pani Haliny Bziuk

Wyróżnienia dla:

1.    Domu Mody „Powiedz tak” przy al. Jachowicza 28a i  pana Michała Stańczaka,
2.    Butiku  „Abiti” przy ul. Sienkiewicza 32 (wejście od ul. Tumskiej) i pani Anny Szwech,
3.    kwiaciarni „Czag”  przy ul. Wyszogrodzkiej 38 i pani Kingi Czekajewskiej ,
4.    Salonu „Oui” przy ul. Kolegialnej 1 (wejście od ul. Tumskiej)  i pani Małgorzaty Garwackiej,
5.    Pijalni Czekolady i Kawy „Mount Blanc” przy ul. Tumskiej 12 i pani Magdaleny Obidowskiej.

Pozakonkursowe wyróżnienie specjalne dla: Galerii Oficyna przy ul. Tumskiej 16 ( w podwórku)  i pani Katarzyny Bąkowskiej-Roszkowskiej.

Jak poinformowała Małgorzata Palusińska, zespół zaprasza do stałej współpracy wszystkich przedsiębiorców, którzy zamierzają poprawić oprawę wizualną swoich lokali. Informacje można uzyskać w Urzędzie Miasta - Referacie Rewitalizacji i Estetyzacji Miasta pod nr telefonu:  24 36 71 794 lub 24 36 71 453.

Zwycięskie wystawy, fot. UMP


 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE