Reklama

Zobacz, ilu kandydatów ma Twoje osiedle

Opublikowano:
Autor:

Zobacz, ilu kandydatów ma Twoje osiedle - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Chętnych do zasiadania w radach osiedli płocczan znalazło się ponad 600, najwięcej zgłosiły Podolszyce, a wymaganej liczby osób nie było na osiedlu Dworcowa . Jeśli do środy nie pojawi się minimum czterech śmiałków, na tym osiedlu wyborów nie będzie.

Chętnych do zasiadania w radach osiedli płocczan znalazło się ponad 600, najwięcej zgłosiły Podolszyce, a wymaganej liczby osób nie było na osiedlu Dworcowa . Jeśli do środy nie pojawi się minimum czterech śmiałków, na tym osiedlu wyborów nie będzie.

Jak już pisaliśmy, w piątek mijał termin zgłaszania kandydatów do rad osiedli, jednocześnie był to dzień największego szturmu. Wabik ze zniesieniem 8-procentowej frekwencji przy urnach wyborczych chyba zadziałał, bo chętni do zasiadania w radzie swojego osiedla zgłaszali się ze wszystkich płockich osiedli. Jak informuje biuro prasowe Ratusza, w sumie gotowość do brania udziału w wyborach zadeklarowało 616 płocczan. Jedynym wymogiem formalnym było zgłoszenie minimum 16 kandydatów (rada osiedla liczy 15 osiedlowych rajców) - niestety, tego pułapu nie udało się osiągnąć na osiedlu Dworcowa - zainteresowanych kandydowaniem było tam 12 osób. Co teraz? Zgodnie z zapowiedziami, Miejska Komisja Wyborcza przedłużyła termin zgłaszania kandydatów do środy - jeśli i to nie pomoże, to osiedle nie wybierze swoich rajców. MKW będzie pełnić dyżur od 25 do 27 lutego od godz. 14.00 do 16.00 w Urzędzie Miasta przy Starym Rynku w pokoju nr 207. Jednocześnie trwa już weryfikacja kandydatów m.in. pod kątem niekaralności czy kompletności przekazanych danych.

Zdecydowanie najwięcej zainteresowanych zasiadaniem w radzie osiedla było na Podolszycach, na których w upływającej kadencji nie istniały rady osiedli. Podolszyce Południe wystawiły 55 kandydatów, a Podolszyce Północ - 52. Nieco mniej osób zgłosiły osiedla Łukasiewicza, Kochanowskiego o Dobrzyńska. Najmniej zainteresowanych kandydowaniem było na Tysiąclecia, w Górach i Trzepowie.

Podolszyce Południe – 55
Podolszyce Północ – 52
Łukasiewicza – 46
Dobrzyńska – 44
Kochanowskiego – 44
Wyszogrodzka – 39
Kolegialna – 34
Radziwie – 31
Stare Miasto – 29
Pradolina Wisły – 28
Międzytorze – 27
Zielony Jar – 25
Skarpa – 23
Borowiczki –20
Imielnica – 20
Winiary – 19
Ciechomice – 18
Góry – 17
Tysiąclecia – 17
Trzepowo – 16
Dworcowa – 12


Do urn pójdziemy 24 marca. Wyznaczono już 32 obwody komisji wyborczej - na małych osiedlach po jednym, na większych - po dwa. Co ważne, z powodu zupełnie innych procedur mieszkańcy nie będą głosować w tych samych lokalach wyborczych, co podczas wyborów parlamentarnych czy prezydenckich.

Fot. UMP

Czytaj też: Na których osiedlach zgłaszają sąsiadów?


Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE