Reklama

Znów budują plażę przed ratuszem [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Znów budują plażę przed ratuszem [FOTO] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Wielkie ciężarówki rozsypują tony piasku przed ratuszem. Tak jak w zeszłym roku na starówce usypana zostanie plaża, choć tuż obok jest piękne nadwiślańskie nabrzeże.

Wielkie ciężarówki rozsypują tony piasku przed ratuszem. Tak jak w zeszłym roku na starówce usypana zostanie plaża, choć tuż obok jest piękne nadwiślańskie nabrzeże.

Na Starym, Rynku trwają przygotowania do turnieju piłki ręcznej plażowej  PGNiG Beach Handball Płock, który zaplanowano w najbliższy weekend. Turniej poprzedzą piątkowe zajęcia dla uczniów szkół podstawowych, które poprowadzą zawodnicy Mistrza Polski BHT Auto Forum Petry Płock, organizatora zawodów.

Jak wiadomo, do piłki plażowej potrzebna jest plaża, więc… przed ratuszem właśnie trwa jej usypywanie. Pomysł budził kontrowersje już w ubiegłym roku. Płocczanie zachodzili w głowę, po co wydawać pieniądze na sztuczną plażę, skoro tuż obok jest naturalna wielka, piękna plaża na nabrzeżu, które podobno miasto chce rozruszać? W dodatku z boiskiem do piłki ręcznej plażowej?

W zeszłym roku Ratusz twierdził, że atrakcyjna lokalizacja w sercu miasta zwiększy liczbę kibiców na trybunach, a 200 ton piasku i jeżdżące ciężarówki nie zagrażają popękanym płytom na Starym Rynku (na których remont nawiasem mówiąc, nie ma pieniędzy). Plaża została na starówce prawie do końca wakacji.

Jak będzie w tym roku? Okazuje się, że w tym roku boisko nie zostanie na całe lato. - Impreza sportowa jest zaplanowana na weekend, po jej zakończeniu w ciągu kilku dni boisko zostanie uprzątnięte przez organizatora - zapowiada Konrad Kozłowski z biura prasowego Ratusza.

Miasto w ramach umowy sponsorskiej przekazuje organizatorowi, czyli BHT Petra Płock 50 tys. zł na organizację imprezy.

Fot. Portal Płock

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE