Reklama

Znany radiowiec z Trójki opowie o podróżach do Afryki

Opublikowano:
Autor:

Znany radiowiec z Trójki opowie o podróżach do Afryki - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W radowej Trójce prowadzi audycję „Siesta”, zapraszając od wielu lat „na dwie godziny niezobowiązującej, niczym nie skrępowanej muzyki przyjaznej człowiekowi”. W Płocku dziennikarz Marcin Kydryński opowie o zakątkach Afryki.

W radowej Trójce prowadzi audycję „Siesta”, zapraszając od wielu lat „na dwie godziny niezobowiązującej, niczym nie skrępowanej muzyki przyjaznej człowiekowi”. W Płocku dziennikarz Marcin Kydryński opowie o zakątkach Afryki.

W jego audycjach puszczana jest muzyka z różnych zakątków świata, Australii, USA, Kanady, Arabii Saudyjskiej albo z Kamerunu. Przyczynkiem do wizyty w Sali Kolumnowej Książnicy Płockiej będzie książka „Biel. Notatki z Afryki”, jako zapis osobistych obserwacji Marcina Kydryńskiego, jego refleksji i wspomnień z pobytu na tym kontynencie. A takich podróży przez 25 lat odbył wiele. W książce umieszczono niemal 150 fotografii wykonanych przez dziennikarza. Na 700 stronach autor zaprasza do wspólnej, literackiej podróży i konfrontacji pierwszych wyobrażeń o Afryce po lekturze „W pustyni w puszczy”, przez wyprawy z lat 90. aż po 2015 rok. Kydryński twierdzi w wywiadach, że chociaż Afryka wciąż go przyciąga, to już zdecydowanie na krótsze wyprawy niż dawniej. Z kolei sięganie po prozę to inna forma kontaktu ze słuchaczami Trójki.

Radiowiec publikował materiały o Afryce w „National Geographic”. Był pierwszym autorem i fotografem, który uzyskał zgodę wydaną w Waszyngtonie na materiał okładkowy w lokalnej edycji. Od 2010 roku prowadzi ekspedycje fotograficzne i warsztaty, przeważnie krajach afrykańskich, RPA, Namibii, Mozambiku, Rwandzie, Tanzanii i Ugandzie. Jest autorem książek „Upadek jest formą lotu: Metro na Broadwayu”, reportażu literackiego „Chwila przed zmierzchem”, był też album „Pod słońce”. Trzy lata temu National Geographic wydał jego inną książkę-album, „Lizbona. Muzyka moich ulic”. Prezydent Portugalii przyznał Polakowi odznaczenie za promocję muzyki z jego kraju.

Spotkanie odbędzie się w siedzibie Książnicy Płockiej w najbliższy czwartek, 6 kwietnia o godz. 17.00. Promocji książki będzie towarzyszyła prezentacja multimedialna.  

Fot. Materiał promocyjny Książnicy Płockiej

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE