Reklama

Znamy wyniki wyborów. Kto został posłem, a kto się żegna z parlamentem?

Opublikowano:
Autor:

Znamy wyniki wyborów. Kto został posłem, a kto się żegna z parlamentem?  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Niektórzy dotychczasowi posłowie odejdą, są też debiutanci. Jak będzie się przedstawiał podział 10 mandatów z okręgu płocko-ciechanowskiego? Zaznaczamy, że nie są to oficjalne informacje. Te Państwowa Komisja Wyborcza poda prawdopodobnie w poniedziałkowy wieczór, ale już nic nie wskazuje na to, żeby mogły się zmienić.

Niektórzy dotychczasowi posłowie odejdą, są też debiutanci. Jak będzie się przedstawiał podział 10 mandatów z okręgu płocko-ciechanowskiego? Zaznaczamy, że nie są to oficjalne informacje. Te Państwowa Komisja Wyborcza poda prawdopodobnie w poniedziałkowy wieczór, ale już nic nie wskazuje na to, żeby mogły się zmienić. 

W kadencji Sejmu w latach 2015-2019 okręg reprezentowali: 

  • Elżbieta Gapińska, Marcin Kierwiński (Platforma Obywatelska)
  • Piotr Zgorzelski (Polskie Stronnictwo Ludowe)
  • Marek Jakubiak (Kukik'15)
  • Marek Opioła, Maciej Małecki, Maciej Wąsik, Anna Cicholska, Robert Kołakowski, Waldemar Olejniczak (Prawo i Sprawiedliwość)

Kto z tego grona pozostanie, a kto odejdzie?

[ZT]23772[/ZT]

Podział mandatów w wyborach parlamentarnych w 2019 :

Prawo i Sprawiedliwość - 6 mandatów:

Łukasz Szumowski (35 798 głosów), Maciej Małecki (34 086), Jacek Ozdoba (17 873), Maciej Wąsik (14 280), Marek Opioła (14 111), Anna Cicholska (13 133)

Koalicja Obywatelska - 2 mandaty:

Marcin Kierwiński (30 013), Elżbieta Gapińska (10 905)

Polskie Stronnictwo Ludowe - 1 mandat:

Piotr Zgorzelski (16 775) 

Sojusz Lewicy Demokratycznej - 1 mandat:

Arkadiusz Iwaniak (15 098)

Pożegnanie

Nie zobaczymy dwóch dotychczasowych posłów PiS: Roberta Kołakowskiego (5 956 głosów) i Waldemara Olejniczaka (10 327 głosów).

W nowej kadencji naszego okręgu nie będzie już reprezentował Marek Jakubiak, który w tych wyborach startował z listy Bezpartyjnych Samorządowców na liście nr 13 w Krakowie.

Debiuty

Wyborcy poparli startującego w tych wyborach do Sejmu z naszego okręgu ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego. Do grona przyszłych parlamentarzystów należy dołączyć dotychczasowego warszawskiego radnego, Jacka Ozdobę, który startował dopiero z 9. miejsca z listy Prawa i Sprawiedliwości.

Debiutantem zostanie płocczanin, były miejski radny, Arkadiusz Iwaniak. Lewica dzięki nowemu rozdaniu wraca do Sejmu po czteroletniej nieobecności.

[ZT]23765[/ZT]

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE