Reklama

Znamy wstępne plany na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy

Opublikowano:
Autor:

Znamy wstępne plany na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Kto najszybciej zadeklarował się, że będzie kwestował? W jaki sposób możemy się włączyć już teraz do akcji? Jak będzie wyglądało Światełko do nieba? Znamy prowadzących imprezę i wstępne plany na niedzielę, 15 stycznia w trakcie 25. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Kto najszybciej zadeklarował się, że będzie kwestował? W jaki sposób możemy się włączyć już teraz do akcji? Jak będzie wyglądało Światełko do nieba? Znamy prowadzących imprezę i wstępne plany na niedzielę, 15 stycznia w trakcie 25. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Na przygotowania do kolejnego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zostało jeszcze trochę czasu. Ustalenia już są, całkiem sporo zdradziła już nam szefowa płockiego sztabu, dyrektorka Młodzieżowego Domu Kultury Litosława Koper.

Powracamy do pomysłu organizacji imprezy pod dachem Orlen Areny, która ponownie posłuży za lokalizację sztabu WOŚP. Akcja rozpocznie się jednak nietypowo, Sebastian Dymek organizuje bieg „Po serce na mecie” na dystansie 3 km. Startować będą mogli wszyscy od 13 lat (osoby niepełnoletnie muszą mieć zgodę od rodziców lub opiekunów). Limit uczestników to 200 osób. Zgłoszenia mają być przyjmowane 15 stycznia od godziny 8.30 w biurze zawodów w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji (Plac Celebry Papieskiej 1). Bieg główny ustalono na godzinę 10.00 (start i meta przed Orlen Areną), a zaraz po nim odbędzie się wręczenie najlepszym symbolicznych upominków, później poczęstunek dla zawodników, porcja grochówki i pączek. Dodatkowo zwolennicy nordic walking wyruszą na wspólny spacer z kijkami o godzinie 9.20.

We wszystkich galeriach handlowych wolontariuszy spotkamy od południa. Przy Atrium Mosty być może zobaczymy ustawione stare pojazdy, właściciele klasyków już skrzykują się do udziału w akcji na Facebooku. Z puszkami na płockie ulice wyruszy 450 wolontariuszy. Są już pierwsze deklaracje wsparcia od marszałka naszego województwa Adama Struzika, prezydenta Andrzeja Nowakowskiego, posłanki Platformy Obywatelskiej Elżbiety Gapińskiej czy też od posła Polskiego Stronnictwa Ludowego Piotra Zgorzelskiego. 

Przewidziano licytacje w serwisie aukcyjnym Allegro.

- Zapraszamy płocczan do przynoszenia przedmiotów, które wystawimy na sprzedaż – zachęca Litosława Koper. - Pojawi się tort do licytacji. Mamy szansę na licytację złotego serduszka pod warunkiem, że znajdzie się hojny darczyńca, który wyrazi chęć nabycia serduszka wcześniej przynajmniej za minimalną wpłatę 10 tys. zł. Jeśli chcemy mieć na licytacji takie złote serduszko musimy złożyć deklarację.

Poprzednim razem zorganizowano o godzinie 20.00 pokaz laserowy zamiast tradycyjnych sztucznych ogni. Tak wyglądało Światełko do nieba. W trakcie 25. Finału WOŚP ponownie zaplanowano wykorzystanie laserów we wnętrzu Orlen Areny. Imprezę zapewne wspólnie poprowadzą aktor płockiego teatru Piotr Bała i dziennikarz sportowy Bogdan Wolny. Koncerty i animacje rozpoczną się już około południa. Ponownie pojawią się stoiska, w tym Szpitala Św. Trójcy. A kto zagra? Na razie wskazuje się na Ryszarda Wolbacha, który niedawno świętował 40-lecie obecności na polskiej scenie muzycznej. Odnośnie zespołu informacja jest jeszcze nieoficjalna, miałby zagrać dla płocczan zespół LemON. 

Przypominamy, że celem zbiórki 25. Finału WOŚP jest zgromadzenie funduszy na ratowanie życia i zdrowia na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej dla seniorów. 

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE