Reklama

Znamy przyczynę wadliwego działania zapór przy Słonecznej

Opublikowano:
Autor:

Znamy przyczynę wadliwego działania zapór przy Słonecznej - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Dzięki informacjom udzielonym przez naszą czytelniczkę, służby techniczne kolei szybko ustaliły przyczynę wadliwego działania automatycznych zapór na przejeździe kolejowym przy ul. Słonecznej.

Dzięki informacjom udzielonym przez naszą czytelniczkę, służby techniczne kolei szybko ustaliły przyczynę wadliwego działania automatycznych zapór na przejeździe kolejowym przy ul. Słonecznej. 

Przypomnijmy, że wadliwym przejeździe kolejowym po raz pierwszy napisaliśmy w niedzielne popołudnie. Materiał przesłaliśmy do rzecznika kolei, a reakcja była natychmiastowa. Już w poniedziałek wprowadzono ograniczenie prędkości na tym odcinku do 20 km/h, a służby badały urządzenia. We wtorek ustalono przyczynę, więc środki ostrożności zostały zawieszone. 

- Zmiany w działaniu urządzeń wynikały z zatrzymania pociągu towarowego w obszarze objętym pracą czujników. Ze względu na dodatkowe zgłoszenie i przesłany film wprowadziliśmy szczegółowe sprawdzenie pracy urządzeń. Od momentu zgłoszenia pociągi przejeżdżały z prędkością 20 km/h i z podawaniem dodatkowych sygnałów dźwiękowych. Przejazd zapewnia bezpieczne przekraczanie toru - poinformował Łukasz Kwasiborski z wydziału prasowego Polskich Linii Kolejowych. 

 

Jednocześnie przypomniał, że przepisy ruchu drogowego nakazują zachowanie szczególnej ostrożności przy przekraczaniu torów. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE