Reklama

Znamy kwotę. Oferta na stadion otworzona

Opublikowano:
Autor:

Znamy kwotę. Oferta na stadion otworzona - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Odpowiedź na to pytanie mieliśmy poznać w piątek o godz. 12.30. Na dwie godziny przed otwarciem ofert nie było jeszcze ani jednej oferty. Ostatecznie wpłynęła jedna.

Odpowiedź na to pytanie mieliśmy poznać w piątek o godz. 12.30. Na dwie godziny przed otwarciem ofert nie było jeszcze ani jednej oferty. Ostatecznie wpłynęła jedna.

Oferty do płockiego Ratusza mogły wpływać do godz. 12.00 w piątek, 14 czerwca. Na tę chwilę czekało wielu kibiców od 9 miesięcy, przetarg został ogłoszony 24 września.

Płocki obiekt, mający za patrona Kazimierza Górskiego, co i raz pojawia się w rankingach najbrzydszych stadionów piłkarskich w Polsce ze względu na wysłużone trybuny (ostatnio portal Gol24 umieścił go na miejscu 5.). Wpierw nadzieje rozbudziła koncepcja biura architektonicznego Bończa Studio, później faktycznie ogłoszony przetarg na powstanie obiektu w trybie "zaprojektuj i wybuduj" mieszczącego 15 tys. kibiców.

Przypomnijmy, że postępowanie było dwuetapowe. W pierwszym składano wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu - 4 podmioty (jedna firma i 3 konsorcja) były wcześniej zainteresowane realizacją obiektu przy ul. Łukasiewicza 34. Datę otwarcia ofert jednak przesuwano ze względu na wpływające wnioski od zainteresowanych podmiotów. W międzyczasie padały pytania o możliwy termin wbicia pierwszej łopaty albo o pieniądze, bo mało kto wierzył, że wystarczy zabezpieczone 100 mln zł. Kiedy ostatnio rozmawialiśmy o tym z prezydentem Płocka, ten nie ukrywał że wyższa kwota niż 100 mln zł oznacza konieczność zewnętrznego dofinansowania. A skoro PKN Orlen nie zapowiada wsparcia, zostanie dyskusja o zaciągnięciu kredytu. Dziś mieliśmy dowiedzieć się ile faktyczne podmiotów chciałoby rozpocząć prace i za jaką kwotę, jednak do godz. 10.00 w piątek, 14 czerwca nie wpłynęła ani jedna oferta. Niemalże na ostatnią chwilę - w piątek o godz. 10.57 - ostatecznie wpłynęła jedna od firmy Mirbud ze Skierniewic. Zaoferowała wykonanie rozbiórki i budowę stadionu wraz z przebudową infrastruktury towarzyszącej za kwotę 166 mln 477 tys. 375 zł i 80 gr. brutto (płocki Rausz przeznaczył 97 mln 840 tys. zł), w tym 8,1 mln zł za wykonanie dokumentacji wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę / rozbiórkę i nadzór autorski. Gwarancja: 72 miesiące.

W tym momencie trwa weryfikacja przesłanej oferty.

[ZT]21051[/ZT]

[ZT]22232[/ZT]

[ZT]20358[/ZT]

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE