Reklama

Znamy już najpopularniejsze imiona dla dzieci w Płocku w 2019 roku

Opublikowano:
Autor:

Znamy już najpopularniejsze imiona dla dzieci w Płocku w 2019 roku - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W 2018 r. rodzice najchętniej wybierali dla córek imię Zuzanna, a także Julia, Maja, Zofia i Hanna, z kolei w przypadku synów decydowali się na imię Antoni, ewentualnie Jakub, Jan, Szymon bądź Aleksander. A jakie dziecięce imiona okazały się najpopularniejsze w Płocku?

W 2018 r. rodzice najchętniej wybierali dla córek imię Zuzanna, a także Julia, Maja, Zofia i Hanna, z kolei dla synów decydowali się na imię Antoni, ewentualnie Jakub, Jan, Szymon bądź Aleksander. A jakie dziecięce imiona okazały się najpopularniejsze w Płocku?

Przypomnijmy najpierw, że Antoni i Zuzanna okazały się w Płocku najpopularniejszymi imionami nadawanymi pociechom w 2018 r. Według danych Urzędu Stanu Cywilnego największym powodzeniem, kiedy urodził się synek, cieszyły się również takie imiona, jak Antoni, Szymon, Jan, Aleksander, Jakub czy Franciszek, Adam, Wojciech, Mikołaj, Filip i Stanisław. Dla córek często decydowano się na imię Julia, Lena, Alicja, Zofia, Maja, Maria, Hanna, Marcelina, Amelia, Antonina, Laura i Oliwia.

A jak przedstawiają się dane z 2019 r.? Listy tych najpopularniejszych imion żeńskich już nie otwiera imię Zuzanna, tylko ponownie Julia. Rodzice częściej chcieli, aby ich pociecha miała na imię Zofia, Zuzanna, Antonina lub Pola (akurat tego imienia nie było w zestawieniu sprzed roku). Wśród męskich imion wciąż dominuje imię Antoni, za to imię Szymon na liście wyparły inne: Aleksander i Adam. Nadal decydujemy się dla dziecka na imię Jakub. Dodajmy, że w 2019 r. na popularności zyskało imię Bartosz, nadawane częściej niż imię Jan.

W 2019 r. nie było przypadku, aby w Urzędzie Stanu Cywilnego nie wyrażono zgody na jakieś imię wybrane przez rodziców. A zdarzają się takie bardziej oryginalne, o czym świadczyły dane z zestawienia za 2018 r. Bywało, że rodzice wybierali dla chłopców imię: Mieszko, Ariel, Kevin, Milan, Alperen lub Aron, dla dziewczynki - Nelia, Wanda, Lea, Ida, Idalia, Inga, Samira, Marita, Władysława, Lucyna, Tola, Oriana, Jaśmina, Inka, Nicola. Podobnie było w 2019 r. Z tych rzadziej spotykanych, nietypowych imion dla dzieci w USC wskazano na takie, jak: Laxmi, Omar, Elina, Patricia, William, Leo, Hugo, Colin, Kalina, Mira, Letycja, Aryia, Chengzi.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE