Reklama

Znaleźli węża na posesji. Wezwano strażaków, aby złapali gada [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Znaleźli węża na posesji. Wezwano strażaków, aby złapali gada [FOTO] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Laik będzie miał problem z odróżnieniem gatunku, który faktycznie groźny jest dla człowieka od takiego zupełnie niegroźnego. Widok pełzającego gada na własnej posesji może wystraszyć.

Widok pełzającego gada na własnej posesji może wystraszyć. Laik będzie miał problem z odróżnieniem gatunku, który faktycznie groźny jest dla człowieka od takiego zupełnie niegroźnego.

Zawiadomienie o wężu na posesji na terenie Słubic wpłynęło do strażaków i do Centrum Zarządzania Kryzysowego w godzinach popołudniowych w minioną niedzielę. Na miejsce pojechali strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej ze Słubic.

- Kiedy dotarliśmy na miejsce okazało się, iż widziany wąż skrył się w wolnej przestrzeni pod fragmentem betonu - relacjonują, - Przy pomocy sprzętu burzącego udało się unieść przeszkodę, a wtedy oczom ratowników ukazał się wąż. Ze wstępnych ustaleń wynikało, iż jest to żmija lub zaskroniec. Ratownik w umundurowaniu ochronnym, mając na dłoniach rękawice, złapał gada. Po konsultacjach okazało się, iż jest to zaskroniec zwyczajny, który nie jest jadowity, ale potrafi ukąsić.

Przy zachowaniu niezbędnych środków ostrożności wąż został przewieziony na obrzeża lasu, z dala od zabudowań. Właśnie tam został wypuszczony na wolność. - Z przykrością stwierdzamy, że nawet nam za to nie podziękował - żartują strażacy.

Fot. OSP Słubice

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE