Reklama

Zmiany w zarządzie spółki Orlen Paliwa

Opublikowano:
Autor:

Zmiany w zarządzie spółki Orlen Paliwa - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Kojarzeni z PiS Piotr Śladowski i Adam Rogacki dołączyli do zarządu orlenowskiej spółki Orlen Paliwa. Nowym szefem spółki został Jarosław Tyc.

Kojarzeni z PiS Piotr Śladowski i Adam Rogacki dołączyli do zarządu orlenowskiej spółki Orlen Paliwa. Nowym szefem spółki został Jarosław Tyc.

O tym, że Piotr Śladowski, dotychczasowy prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego w Gostyninie, który kilka dni temu złożył rezygnację z zajmowanego stanowiska, ma dostać pracę w koncernie mówiło się od jakiegoś czasu. Teraz - po trzech dniach ustaleń udało nam się potwierdzić tę informację, a wraz z nią uzyskać dane na temat aktualnego składu zarządu spółki.

Jak dziś potwierdziło biuro prasowe Orlenu, decyzją rady nadzorczej do zarządu spółki dołączyli Jarosław Tyc, przed laty wiceprezes Orlenu  - jako prezes zarządu Orlen Paliw, a także  były poseł PiS Adam Rogacki i właśnie Piotr Śladowski - jako członkowie zarządu. Obecnie - tak przynajmniej widnieje na stronie spółki - w zarządzie zasiadają  jeszcze Michał Kawczyński i Jerzy Kralski (do niedawna p.o. prezesa).

Piotr Śladowski ma 37 lat i od kilku lat piastuje wysokie stanowiska w różnych publicznych instytucjach i spółkach. Płocczanie znają go m.in. z pełnienia funkcji wiceprezesa spółki miejskiej Inwestycje Miejskie (decyzją prezydenta Płocka Andrzeja Nowakowskiego wiceszefem spółki był do jesieni 2013 r.). Jakiś czas później, również z polecenia prezydenta z PO został wiceprezesem Zakładu Utylizacji Odpadów Komunalnych w Kobiernikach.  Z kolei w marcu ub. roku, kilka miesięcy po wyborach samorządowych, w których starał się o mandat radnego powiatu płockiego z list PiS, burmistrz Gostynina Paweł Kalinowski (PiS) powołał go na prezesa MPK w  Gostyninie. Tę funkcję pełnił do 1 kwietnia, kiedy to złożył rezygnację.

Z kolei Adam Rogacki to były poseł trzech kadencji sejmu, który do parlamentu startował z list PiS. Jak podawały ogólnopolskie media, w listopadzie 2014 podobnie jak rzecznik PiS Adam Hoffman został zawieszony w prawach członka partii, a następnie z niej wykluczony po zagranicznej podróży i towarzyszących jej okolicznościach związanych z pobraniem zaliczki z sejmowej kasy na wyjazd prywatnym samochodem, podczas gdy do Madrytu mieli polecieć tanimi liniami.

Oto przesłane przez biuro prasowe Orlenu biogramy osób zasiadających w zarządzie partii:

Jarosław Tyc - absolwent Wydziału Telekomunikacji na Politechnice Gdańskiej. Ukończył studia podyplomowe w zakresie administracji publicznej, zarządzania, a także zarządzania wartością firmy. Posiada bardzo bogate doświadczenie w zakresie restrukturyzacji przedsiębiorstw. W latach 1998 -1999 pełnił funkcję Wiceprezesa ds. Rynku Pracy w Krajowym Urzędzie Pracy. W latach 1999 -2000 pełnił funkcję Wiceprezesa - Dyrektora ds. Pracowniczych i Restrukturyzacji w PKN ORLEN. W latach 2000 - 2002 jako Wiceprezes Zarządu - Dyrektor ds. Handlu Detalicznego w PKN ORLEN  opracował i wdrożył strategię handlu detalicznego, zarządzał siecią stacji własnych i patronackich oraz  wprowadził  i zarządzał programami lojalnościowymi dla klientów korporacyjnych i indywidualnych - Flota Polska i Vitay. W latach 2002 - 2004 pełnił funkcję Prezesa Zarządu - Dyrektora Generalnego Spółki Grupy Saint Gobain. W latach 2004 - 2009 już jako Prezes Zarządu - Dyrektor Generalny Saint-Gobain Dystrybucja Budowlana Sp. z o.o. opracował, wdrożył i realizował strategię SG w zakresie dystrybucji materiałów budowlanych na rynku polskim, a także rozwijał i zarządzał różnymi formatami działalności, tj. Raab Karcher, Platforma Materiały Budowlane, Cortina, PUM Plastique. Od 2009 roku Prezes Zarządu, współwłaściciel Mammo-Med sp. z o.o. Zakładu Opieki Zdrowotnej specjalizującącego się w mammografii mobilnej.

Adam Rogacki - absolwent Wydziału Prawa i Administracji na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Ukończył Studia Menedżerskie w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Posiada doświadczenie w zarządzaniu prywatnymi podmiotami gospodarczymi oraz w organach spółek komunalnych i spółek z udziałem Skarbu Państwa. Od 2005 r. wykonywał mandat posła na Sejm RP (V, VI, VII kadencji) pracując między innymi w Komisji Gospodarki, Komisji Nadzwyczajnej do spraw zmian w kodyfikacjach, Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych, Komisji Administracji i Cyfryzacji (Zastępca przewodniczącego komisji). W ramach prac sejmowych komisji i podkomisji pracował nad regulacjami prawnymi dotyczącymi rynku paliw i surowców energetycznych. Prowadził także własną działalność gospodarczą w zakresie doradztwa i zarządzania.

Piotr Śladowski - absolwent studiów doktoranckich Kolegium Zarządzania i Finansów Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. W  ramach otrzymanego stypendium naukowego studiował na University of Central England w Birmingham. Ukończył studia magisterskie na Wydziale Organizacji i Zarządzania Politechniki Łódzkiej w specjalności zarządzanie przedsiębiorstwem.

Od 2005 roku jest wykładowcą Instytutu Nauk Ekonomicznych i Informatyki Państwowej Szkoły Zawodowej w Płocku. W latach 1999-2006 prowadził własną działalność handlową. W latach 2003-2006 Członek Rady Nadzorczej Koncernu Spożywczo-Chłodniczego JURWALD SA w Grudziądzu. W latach 2005-2011 pełnił funkcję Prezesa Zarządu PIWPOL PŁOCK Sp. z o.o., następnie przez 3 lata był Wiceprezesem w spółce Inwestycje Miejskie w Płocku prowadzącej obszerny program budownictwa komunalnych obiektów użyteczności publicznej, był odpowiedzialny za Pion Nadzoru i Analiz oraz Pion Planowania i Strategii spółki. W  2014 roku został Wiceprezesem Zakładu Utylizacji Odpadów Komunalnych w Kobiernikach koło Płocka, a następnie od marca 2015 roku sprawował funkcję Prezesa Zarządu Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego w Gostyninie.

Jak czytamy na stronie spółki, "31 października  2015 roku poprzez połączenie spółek ORLEN Paliwa i ORLEN GAZ powstała największa w kraju organizacja sprzedażowa multifuels oferująca odbiorcom hurtowym pełną gamę produktów paliwowych, tj. benzyny (pb95, pb98), oleje napędowe, olej napędowy grzewczy, propan, butan oraz mieszanina propan-butanu". 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE