Reklama

Zmiany w szkolnictwie. Definitywnie żegnamy gimnazja, szkoły do likwidacji...

Opublikowano:
Autor:

Zmiany w szkolnictwie. Definitywnie żegnamy gimnazja, szkoły do likwidacji... - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W nowym roku szkolnym 2019/2010 nie będzie już gimnazjów, co jest skutkiem reformy edukacji. Niektórzy uczniowie będą mieli zajęcia już w innym miejscu niż dotychczas, dwie szkoły czeka likwidacja. Temat szkolnictwa pojawi się najpierw podczas obrad komisji z udziałem radnych miasta, następnie na sesji pod koniec stycznia, kiedy dojdzie do głosowania za projektami uchwał.

W nowym roku szkolnym 2019/2010 nie będzie już gimnazjów, co jest skutkiem reformy edukacji. Niektórzy uczniowie będą mieli zajęcia już w innym miejscu niż dotychczas, dwie szkoły czeka likwidacja. Temat szkolnictwa pojawi się najpierw podczas obrad komisji z udziałem radnych miasta, następnie na sesji pod koniec stycznia, kiedy dojdzie do głosowania za projektami uchwał.

Planowane zmiany dosięgną kilka szkolnych placówek i są spowodowane dostosowaniem do zapisów obowiązującego prawa oświatowego:

1) Szkoła Podstawowa nr 17 im. Tadeusza Kościuszki przy ul. Miodowej 13 a miałby zmienić siedzibę na placówkę przy Miodowej 18 (po Gimnazjum nr 4 im. Obrońców Płocka z 1920 r.)

Zgodnie z reformą edukacji Gimnazjum nr 4 zostało włączone do SP nr 17, która na skutek reformy edukacji stała się ośmioletnią szkołą podstawową zamiast sześcioletniej. Aktualnie zajęcia odbywają się zarówno w placówce przy Miodowej 13a, jak i przy Miodowej 18. W roku szkolnym 2018/2019 w SP 17 funkcjonuje łącznie 26 oddziałów (21 oddziałów szkoły podstawowej i 5 oddziałów klas III gimnazjum). Przeniesienie ma związek z wygaśnięciem gimnazjum. Przypomnijmy, że w roku szkolnym 2017/2018 nie przeprowadzono już  postępowania rekrutacyjnego do klasy I gimnazjum, z kolei z dniem 1 września 2017 r. zlikwidowano klasę I, a w latach następnych kolejne klasy dotychczasowego gimnazjum. Oznacza to, że w 2019 roku gimnazja zostaną wygaszone wraz z odejściem ostatniego rocznika klas trzecich.

Budynek przy ul. Miodowej 18 uznano za wystarczający dla SP 17, dysponujący 26 salami lekcyjnymi (w tym pracowniami: biologiczną, fizyczną, chemiczną, dwiema komputerowymi) i salą gimnastyczną.

[ZT]21106[/ZT]

2) W przypadku Szkoły Podstawowej nr 3 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Kornela Makuszyńskiego z siedzibą przy ul. Kossobudzkiego 7 chodzi o wskazanie dodatkowej lokalizacji zajęć w budynku przy ul. Królowej Jadwigi 4 (w siedzibie Gimnazjum nr 5). Przypomnijmy, że w związku z  reformą edukacji Gimnazjum nr 5 im. Zygmunta Padlewskiego włączono do SP 3. Od tego momentu zajęcia odbywały się w dwóch lokalizacjach. Z uwagi jednak na to, że w akcie założycielskim wskazano tylko jedną lokalizację zajęć dydaktycznych, wychowawczych i opiekuńczych w budynku przy ul. Kossobudzkiego 7, radni mają zdecydować o dopisaniu także drugiej, czyli przy ul. Królowej Jadwigi 4. Będą się tam uczyły dzieci również ze szkoły podstawowej.

3) Podobna sytuacja dotyczy Szkoły Podstawowej nr 5 im.Władysława Broniewskiego z siedzibą przy ul. Krakówka 4, do której na skutek reformy edukacji dołączono Gimnazjum nr 3 im. Jana Pawła II w Płocku przy ul. Cichej 12a. Zajęcia zaczęły odbywać się w obu lokalizacjach. Tyle że w akcie założycielskim uwzględniono tylko jedną przy ul. Krakówka 4 i trzeba dopisać także tę przy ul. Cichej 12a.

4) Z dniem 31 sierpnia planowana jest likwidacja publicznej szkoły policealnej dla młodzieży - Szkoły Policealnej nr 5 z siedzibą w Płocku przy ul. Mościckiego 4 - wchodzącej w skład Zespołu Szkół Budowlanych nr 1 w Płocku.

5) Likwidacja w tym samym czasie, tj. z dniem 31 sierpnia 2019 r., czeka Szkołę Policealną dla Dorosłych z siedzibą przy al. Kilińskiego 4, która wchodzi w skład Zespołu Szkół Technicznych w Płocku.

Uzasadnienie jest identyczne jak w przypadku Szkoły Policealnej nr 5. Obecnie w Zespole Szkół Technicznych istnieją obok siebie Szkoła Policealna nr 3, jako szkoła młodzieżowa, oraz Szkoła Policealna dla Dorosłych.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE