Reklama

Zmiany w Strefie Płatnego Parkowania. Przybyło także parkomatów

Opublikowano:
Autor:

Zmiany w Strefie Płatnego Parkowania. Przybyło także parkomatów - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Nieco zmieniono zasady dotyczące Strefy Płatnego Parkowania, na co wyrazili zgodę radni podczas ostatniej sesji w Urzędzie Miasta Płocka. Przybyło również parkomatów.

Nieco zmieniono zasady dotyczące Strefy Płatnego Parkowania, na co wyrazili zgodę radni podczas ostatniej sesji w Urzędzie Miasta Płocka. Ustawiono nowe parkomaty.

Co się zmieniło? Po pierwsze nie trzeba będzie zostawiać na widocznym miejscu za szybą samochodu pobranego z parkomatu biletu. Ponadto wprowadzono nowy abonament ogólny dla wszystkich użytkowników strefy. Osoby, które codziennie przyjeżdżały do centrum miasta, gdzie obowiązuje SPP, i kupowały bilet całodniowy mogą wykupić miesięczny abonament za 250 zł. To druga zmiana, z kolei trzecia dotyczy stworzenia możliwości przepisania rocznego lub miesięcznego abonamentu. Jeśli właściciel pojazdu, mieszkający w SPP, sprzeda dziś samochód i kupi nowy to musi też kupić nowy abonament. Podobnie jest w przypadku, gdy ktoś odda na pewien czas samochód (np. do naprawy) i otrzyma pojazd zastępczy. Na auto zastępcze także musi kupić nowy abonament. Po wejściu w życie uchwały radnych można będzie go przepisać. Na tym nie koniec zmian. Mieszkańcy SPP, którzy jeżdżą autami cięższymi niż 2,5 tony i będą chcieli wykupić abonament, otrzymają go wraz ze wskazaniem, że mogą parkować tylko na jezdniach. A to dlatego, że w Płocku obowiązuje zakaz parkowania tak ciężkich pojazdów na chodnikach.

Kiedy zaczną obowiązywać zasady? Uchwała wejdzie w życie 14 dni od chwili opublikowania jej w Dzienniku Urzędowym Województwa Mazowieckiego. 

Nowe parkomaty

Ustawiono 6 nowych parkomatów (nie są jeszcze uruchomione, ale mają zacząć działać lada dzień). Trzy nowe parkomaty stanęły przy ul. Królewieckiej 4 (naprzeciwko Taygera), przy Królewieckiej 13 (obok pawilonów handlowych) i pod numerem 16. Nowy parkomat znalazł się przy ul. Nowy Rynek oraz przy ul. Kościuszki obok Miejskiego Przedszkola nr 1. I jeszcze jeden – na pl. Narutowicza w pobliżu gmachu sądów.
Parkomaty już stoją, choć nie są jeszcze uruchomione. Zaczną działać lada dzień.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE