Reklama

Zmiany w policji. Jest nowy komendant

Opublikowano:
Autor:

Zmiany w policji. Jest nowy komendant - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Policjanci pożegnali odchodzącego na emeryturę dotychczasowego komendanta płockiej policji Jerzego Kalbarczyka. Jego miejsce zajął Jarosław Hofman, policjant z 24-letnim stażem, który karierę zaczynał od stopnia dyżurnego, a po latach doczekał awansu m.in. na stanowisko wiceszefa płockiej policji.

Policjanci pożegnali odchodzącego na emeryturę dotychczasowego komendanta płockiej policji Jerzego Kalbarczyka. Jego miejsce zajął Jarosław Hofman, policjant z 24-letnim stażem, który karierę zaczynał od stopnia dyżurnego, a po latach doczekał awansu m.in. na stanowisko wiceszefa płockiej policji.

Nowy komendant rządy w budynku przy Kilińskiego objął w sobotę, 9 maja. Zastąpił odchodzącego na emeryturę dotychczasowego komendanta Jerzego Kalbarczyka.

Mł. insp. Jarosław Hofman ma 51 lat. Karierę w policji rozpoczynał w 1991 roku po ukończeniu Akademii Rolniczo-Technicznej w Olsztynie oraz Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Doświadczenie zdobywał w pionie dochodzeniowym, jak i prewencyjnym. Zaczynał od dyżurnego oraz patrolowania ulic do czasu uzyskania awansu na stanowisko specjalisty referatu operacyjno-dochodzeniowego i komendanta komisariatu policji w Ornecie w województwie warmińsko-mazurskim. Stamtąd trafił do Lidzbarka Warmińskiego, gdzie pełnił funkcję naczelnika sekcji prewencji i ruchu drogowego. Zanim przyjechał do Płocka, w międzyczasie był jeszcze naczelnikiem wydziału prewencji w komendzie powiatowej policji w Gostyninie. W 2011 roku mianowano go zastępcą komendanta miejskiego policji. Jednak nie zadomowił się w Płocku na długo, wkrótce potem powierzono mu funkcję komendanta powiatowego policji w Mławie, gdzie swoją pracę zakończył 8 maja tego roku. Następnego dnia nowy komendant objął swoje obowiązki w gabinecie komendy w Płocku.

W powołaniu mł. insp. Jarosława Hofmana na stanowisko uczestniczyło wiele osób, włącznie z mazowieckim komendantem wojewódzkim policji insp. Rafałem Korczakiem, prezydentem Andrzejem Nowakowskim, starostą płockim Mariuszem Bieńkiem, przedstawicielami prokuratury i kapelanem płockich funkcjonariuszy, ks. kanonikiem Jerzym Ławickim.

Fot. KMP

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE