Reklama

Zmiany w parafiach. Sprawdźcie, z którymi księżmi trzeba się pożegnać

Opublikowano:
Autor:

Zmiany w parafiach. Sprawdźcie, z którymi księżmi trzeba się pożegnać - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Jak co roku w sierpniu płocka Kuria poinformowała o zmianach, które czekają parafie w diecezji płockiej. Nowego proboszcza ma płocka Stanisławówka, pozmieniało się również w Kurii oraz w sześciu parafiach w Płocku. Sprawdźcie, w których.

Jak co roku w sierpniu płocka Kuria poinformowała o zmianach, które czekają parafie w diecezji płockiej. Nowego proboszcza ma płocka Stanisławówka, pozmieniało się również w Kurii oraz w sześciu parafiach w Płocku. Sprawdźcie, w których.

Jak co roku w połowie sierpnia płocka Kuria poinformowała o translokatach księży diecezji płockiej, przydziale dla wyświęconych w tym roku księży neoprezbiterów, a także zmianach w instytucjach kurialnych. 

W tym roku zmiany wikariuszowskie nie ominęły też płockich parafii: księża z kilku z nich zostaną pod koniec sierpnia przeniesieni do innych miejscowości diecezji, a na ich miejsce przyjdą nowi. I tak:

- w parafii Ducha Świętego:

W parafii na Skarpie nie będzie już ks. Pawła Biedrzyckiego, który został wikarym w Mławie, i ks. Piotra Oszczyka, który przeprowadza się do Rypina. Zamiast do grona wikariuszy parafii dołączy ks. Zbigniew Olszewski, dotąd wikary w Drobinie, oraz ks. Mariusz Stasiak ze Strzegowa. 

- w parafii św. Jana Chrzciciela:

Ze staromiejskiej parafii odchodzą ks. Grzegorz Marzec, który przeprowadza się do Makowa Mazowieckiego, oraz ks. dr Michał Zadworny, który rozpoczyna posługę w parafii św. Krzyża na Podolszycach Północ. Na ich miejsce przyjdą ks. Paweł Czarnecki, który był wikarym w Gostyninie, oraz ks. dr Paweł Niewinowski, dotąd wychowawca w Szkołach Katolickich w Sikorzu, który został zwolniony z tej funkcji na własną prośbę.

- w farze:

 W parafii św. Bartłomieja w Płocku miejsce ks. Michała Fordubińskiego, który został skierowany do parafii w Żurominie, zajmie ks. Paweł Rokicki, który wrócił ze studiów w Rzymie.

- w parafii św. Krzyża:

W parafii na Podolszycach Północ miejsce ks. Łukasza Gacha, który przeprowadza się do parafii  pw. św. Wita, Modesta i Krescencji w  Sierpcu, zajmie ks. dr Michał Zadworny, dotąd wikary w parafii św. Jana Chrzciciela.

- w parafii św. Wojciecha:

Z parafii na Podolszycach Południe odchodzą ks. Adam Milewski, który przenosi się do Dzierzgowa, oraz ks. Leszek Smoliński, który został wikariuszem w Gójsku. Do parafii ks. Piotr Gątarek, dotąd wikary w Karniewie.

- na Stanisławówce

Sporo zmieniło się również u płockich salezjanów - nowym proboszczem Stanisławówki został ks. Wiesław Kania. Zastąpił on ks. Jana Rusieckiego, który był proboszczem od 2013 r., a teraz wyjeżdża do Jerozolimy. 

Inne zmiany

W samej Kurii utworzono nowy wydział - ds. Rodzin. Pełniącym obowiązki jego dyrektora został dotychczasowy szef Wydziału Duszpasterskiego, ks. Jarosław Kamiński.

Zmienił się również dotychczasowy kapelan Hospicjum Płockiego pw. św. Urszuli Ledóchowskiej i Domu Pomocy Społecznej w Brwilnie - miejsce ks. Tomasza Markowicza, który pełnił obie te funkcje, a teraz został oddelegowany do tworzenia nowego ośrodka duszpasterskiego w Płońsku, zajął ks. Krzysztof Szuliński,  dotąd wikariusz w Poniatowie. 

Żaden z wyświęconych w tym roku ośmiu neoprezbiterów nie rozpocznie w tym roku posługi w Płocku. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE