Reklama

Zmiany na ulicach śródmieścia. Nowe oznakowanie i kocie oczka

Opublikowano:
Autor:

Zmiany na ulicach śródmieścia. Nowe oznakowanie i kocie oczka - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Nikt chyba nie ma wątpliwości - to na tych skrzyżowaniach w centrum najczęściej dochodzi do stłuczek, a niejednokrotnie i do poważniejszych zdarzeń. Drogowcy postanowili wziąć się za nie i rozpoczęli wprowadzenie zmian.

Nikt chyba nie ma wątpliwości - to na tych skrzyżowaniach w centrum najczęściej dochodzi do stłuczek, a niejednokrotnie i do poważniejszych zdarzeń. Drogowcy postanowili wziąć się za nie i rozpoczęli wprowadzenie zmian.

Jeśli ktoś miałby wskazać najmniej bezpieczne skrzyżowania w śródmieściu bez wahania wytypowałby skrzyżowania w rejonie ulic: Sienkiewicza, Kolegialna, Gradowskiego i Misjonarska.

Wprawdzie równie niedoścignionym, co niechlubnym wzorem pod względem liczby wypadków i stłuczek nadal pozostaje rondo Wojska Polskiego, ale również na tych skrzyżowaniach bez przerwy dochodzi do kolizji.

[ZT]13433[/ZT]

Dlatego to właśnie tu zmienia się m.in. oznakowanie poziome, które ma zapobiec niebezpiecznym manewrom kierujących.

[ZT]13347[/ZT]

- Miejski Zarząd Dróg wykonał już część nowego oznakowania poziomego - poinformował Konrad Kozłowski z biura prasowego Ratusza. -  Powstały specjalne linie separacji ruchu na poszczególnych pasach jezdni w ulicach Sienkiewicza i Kolegialnej.  

O tym, jak przydaje się takie rozrysowanie kierowcom tego, gdzie mają się ustawić, by skręcić itp. świadczy przykład skrzyżowania przy Petropolu. Niegdyś nieustannie słychać tam było dźwięki syren pogotwia i policji, a po wymalowaniu oznakowania, liczba zdarzeń wyraźnie zmalała.

W rejonie skrzyżowań w centrum również pojawi się nowe oznakowanie - pionowe i poziome, a pomiędzy pasami ruchu także  punkty odblaskowe zwane kocimi oczkami.

Dziś, w piątek, dla ruchu dostępna jest już także ulica Dojazd, na której zakończył się rozdział kanalizacji ogólnospławnej oraz powstała nowa nawierzchnia jezdni, chodniki i zieleń.

[ZT]13385[/ZT]

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE