Reklama

Zmiany na Stanisławówce. Nowy proboszcz

Opublikowano:
Autor:

Zmiany na Stanisławówce. Nowy proboszcz - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W ostatni weekend sporo zmieniło się u płockich salezjanów. Dotychczasowego proboszcza parafii św. Stanisława Kostki, ks. Stanisława Szestowickiego zastąpił ks. Jan Rusiecki.

W ostatni weekend sporo zmieniło się u płockich salezjanów. Dotychczasowego proboszcza parafii św. Stanisława Kostki, ks. Stanisława Szestowickiego zastąpił ks. Jan Rusiecki.

Nowy proboszcz, do tej pory wykładowca liturgiki na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, a także m.in. duszpasterz akademicki w Salezjańskim Duszpasterstwie Akademickim „Przystań” na warszawskiej Pradze przywitał się z płockimi parafianami wczoraj w południe. - Dla każdego salezjanina wzorem jest - jak mówią nasze Konstytucje - Jezus Dobry Pasterz, który prowadzi swoje owce, zna je i woła po imieniu - mówił. I w takim duchu będę chciał być wśród was i razem z wami.

Ks. Rusiecki obronił doktorat w 2000 r., jest autorem kilkunastu publikacji naukowych. W słowie do parafian nowy proboszcz podziękował również swemu poprzednikowi ks. Stanisławowi Szestowickiemu, który będzie duszpasterzem Polskiej Misji Katolickiej w Berlinie, wspominając, że za jego posługi parafia żyła licznymi wydarzeniami nie tylko o charakterze religijnym, ale i patriotycznym. Ks. Szestowicki został proboszczem w 2011 r., zastąpił wieloletniego proboszcza Stanisławówki ks. Waleriana Jastrzębca-Święcickiego.

W tej chwili na Stanisławówce pracuje 10 księży i jeden asystent kleryk.

Były już proboszcz Stanisławówki ks. Stanisław Szestowicki (od lewej), fot. Portal Płock

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE