Reklama

Zmiany księży. Sprawdź,czy w Twojej parafii

Opublikowano:
Autor:

Zmiany księży. Sprawdź,czy w Twojej parafii - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Jak co roku w sierpniu płocka Kuria poinformowała o zmianach, które czekają parafie w diecezji płockiej. W samym Płocku pozmienia się w sześciu parafiach. Sprawdźcie w których.

Jak co roku w sierpniu płocka Kuria poinformowała o zmianach, które czekają parafie w diecezji płockiej. W samym Płocku pozmienia się w sześciu parafiach. Sprawdźcie w których.


Płocka Kuria poinformowała o rotacjach w diecezji płockiej. Zmiany nie ominą też płockich parafii: księża z sześciu parafii zostaną 27 sierpnia przeniesieni do innych miejscowości diecezji, a na ich miejsce przyjdą nowi. I tak:

- w parafii św. Maksymiliana Kolbego (na Górkach) - parafia pożegna się z ks. Waldemarem Dziewulskim, który przeniesie się do parafii pod wezwaniem tego samego patrona, tyle że w Płońsku. Jego miejsce zajmie ks. Dawid Mazurowski, dotąd wikary w Osieku.

 
- w parafii św. Bartłomieja (fara) - z fary odchodzi ks. Wojciech Kruszewski, który został przeniesiony do Mławy. Jego miejsce zajmie ks. Wojciech Nokodymczuk, który przez ostatni rok był wikarym w Pomiechowie, a jeszcze wcześniej w Płocku w parafii św. Krzyża na Podolszycach Północ. Do pomocy duszpasterskiej w farze został też skierowany ks. Rafał Winnicki, dotąd wikariusz w Mławie. Ten ksiądz będzie pomagał też w pracach Diecezjalnej Szkoły Nowej Ewangelizacji.


- w parafii św. Jadwigi Królowej - do grona duszpasterzy dołączą ks. Wojciech Paradowski, który przyjedzie do Płocka z parafii w Sadłowie, oraz ks. Piotr Radwański, dotąd wikariusz w Przasnyszu. Z kolei z parafią musi pożegnać się ks. Rafał Kabelis, który został kapelanem Domu Pomocy Społecznej w Obrytem.

- parafia św. Jakuba Apostoła w Imielnicy - dotychczasowy wikary z tej parafii ks. Mariusz Rączkowski przenosi się do Rogowa. W Imielnicy zastąpi go ks. Marek Wiśniewski, dotąd wikariusz parafii w Nowym Dworze Mazowieckim.

- parafia św. Jana Chrzciciela - do grona duszpasterzy w parafii św. Jana dołączy ks. dr Michał Zadworny, który do tej pory był kapelanem w Domu Pomocy Społecznej w Brwilnie. Zastąpi ks. Krzysztofa Świerczyńskiego, który został kapelanem DPS w Brwilnie i jednocześnie pracownikiem Katolickiego Radia Diecezji Płockiej, które powstało po fuzji płockiego radia z ciechanowskim.

- parafia św. Benedykta (Radziwie) - do parafii na Radziwiu został przeniesiony ks. Roman Zieliński, dotąd wikary w Ciechanowie.

Żaden z wyświęconych w tym roku neoprezbiterów nie rozpocznie swej duszpasterskiej posługi w Płocku, wszyscy zostali wysłani do innych miejscowości w diecezji. Zmiany nie ominą też parafii w dwóch podpłockich gminach:

- w Słupnie - do parafii św. Marcina w Słupnie przyjdzie ks. Rafał Gutkowski, do tej pory wikary w Pułtusku

- w  Bulkowie - z Bulkowa do parafii pw. Trójcy św. do Ciechanowa odchodzi ks. Jerzy Jakubowski, zastąpi go ks. Piotr Paradowski, dotąd wikariusz w Bądkowie.

Fot. Portal Płock

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE