Reklama

Reklama

Zmiana organizacji ruchu na obwodnicy i „rondzie dzwon”. To m.in. przez dzikie zwierzęta

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: UMP

Zmiana organizacji ruchu na obwodnicy i „rondzie dzwon”. To m.in. przez dzikie zwierzęta - Zdjęcie główne

foto UMP

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Jak podaje urząd miasta, wprowadzono zmiany w organizacji ruchu w rejonie płockiej obwodnicy i "ronda dzwon". To w trosce o bezpieczeństwo i coraz częstsze pojawianie się w Płocku dużych dzikich zwierząt – łosi, jeleni i saren. Oddano także do użytku zamknięte odcinki drogi.

Reklama

Zmiany w organizacji ruchu mają związek z nasilonym pojawieniem się zwierząt w tym rejonie Płocka - zwłaszcza łosi, które są regularnie spotykane w rejonie Trasy ks. J. Popiełuszki, Mazowieckiego, Bartoszewskiego i Rataja oraz dróg krajowych nr 60 i 62.

Właśnie dlatego pojawiły się tabliczki drogowe A-18 b „Uwaga na zwierzęta leśne” oraz tablice ostrzegawcze o łosiach.

- Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności zwłaszcza w godzinach wieczornych, porannych i nocą, kiedy zwierzęta są szczególnie aktywne – prosi Konrad Kozłowski z Referatu Informacji Miejskiej Urzędu Miasta Płocka. – Zmieniono także oznakowanie w rejonie Wojska Polskiego i Ronda 19pp im. Obrony Lwowa.

Na jezdniach pojawiły się dodatkowe piktogramy ze znakami A-31 „Uwaga inne niebezpieczeństwo” i napis „Wypadki”, a także schematy kierunkowe ułatwiające poruszanie się na rondach. Zaktualizowano również informacyjne tablice kierunkowe z nazwami miejscowości i numerami dróg.

Jak podają w urzędzie, przesunięto także granice obszarów „Teren zabudowany”.

- Dzięki temu Trasą Popiełuszki na dłuższym odcinku niż dotychczas można jechać z prędkościami w oparciu o zasady na drogi dwujezdniowej, poza obszarem zabudowanym – wyjaśnia Kozłowski.

W magistracie proszą o zwrócenie uwagi na nową organizację ruchu.

Od 10 października przywrócono do ruchu także zamknięte odcinki ul. Długiej, które były nieczynne ze względu na przebudowę ul. Łukasiewicza.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy