Reklama

Zmarł Tomasz Kępczyński,sekretarz powiatu

Opublikowano:
Autor:

Zmarł Tomasz Kępczyński,sekretarz powiatu - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości We wtorek po długiej i ciężkiej chorobie zmarł sekretarz powiatu płockiego, Tomasz Kępczyński. Miał 65 lat.

We wtorek po długiej i ciężkiej chorobie zmarł sekretarz powiatu płockiego, Tomasz Kępczyński. Miał 65 lat.

Tomasz Kępczyński przez ostatnie 14 lat był sekretarzem w starostwie płockim.  - Był przyjacielem moim, całego zarządu i wszystkich mieszkańców powiatu płockiego – wspomina Michał Boszko, starosta płocki. – Miał ogromne doświadczenie w pracy samorządowej. Dla całego urzędu stanowił podporę w codziennej pracy. Będzie nam go brakowało i zawsze pozostanie w naszej pamięci jako człowiek mądry i charyzmatyczny.

Jak informuje starostwo powiatowe, Tomasz Kępczyński urodził się 7 listopada 1947 r. w Bledzewie. Skończył Wydział Prawa i Administracji na Uniwersytecie Warszawskim, a także podyplomowe studia w zakresie przedsiębiorczości i rynku kapitałowego oraz studium menedżerskie na tej samej uczelni. Pracę zawodową rozpoczął w Prezydium Powiatowej Rady Narodowej w Sierpcu, następnie był sekretarzem Powiatowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Sierpcu, jeszcze później kierownikiem w Zarządzie Wojewódzkim PCK w Płocku. Od listopada 1978 r. do 1982 r. pełnił funkcję Naczelnika w Urzędzie Gminy w Borowiczkach. W 1983 roku powrócił do Urzędu Wojewódzkiego w Płocku zajmując kolejno stanowiska dyrektora Biura Organizacyjno – Prawnego i Kadr, dyrektora Biura Wojewódzkiego Rady Narodowej w Płocku, dyrektora Wydziału Organizacyjnego. W lipcu 1990 roku został powołany na stanowisko Kierownika Urzędu Rejonowego w Płocku, największego w byłym województwie płockim. 

W 1998 r. od podstaw tworzył r. Urząd Starostwa Powiatowego jako pełnomocnik wojewody płockiego. Od tej chwili aż do końca 2012 pełnił funkcję sekretarza powiatu.  Został odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski. 

Pogrzeb śp. Tomasza Kępczyńskiego odbędzie się w czwartek o godz. 12.00 na cmentarzu komunalnym. Jako redakcja Portalu Płock pragniemy złożyć rodzinie zmarłego najszczersze wyrazy współczucia.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE