Reklama

Zmaga się z tym wiele kobiet. Sposób na problemy po porodzie

Opublikowano:
Autor:

Zmaga się z tym wiele kobiet. Sposób na problemy po porodzie - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Tym razem w naszym cyklu na temat ginekologii estetycznej lekarze z Łodzi omawiają problemy, z którymi mogą borykać się kobiety po porodzie. Na szczęście nowoczesna ginekologia jest w stanie im zaradzić.

Tym razem w naszym cyklu na temat ginekologii estetycznej lekarze z Łodzi omawiają problemy, z którymi mogą borykać się kobiety po porodzie. Na szczęście nowoczesna ginekologia jest w stanie im zaradzić.

Narodziny dziecka to nowy etap w życiu kobiety, ogromna radość, ale i wydarzenie wywracające do góry nogami cały świat świeżo upieczonej mamy. Niestety, w konsekwencji porodów, u kobiet może pojawić się wiele nowych i niechcianych problemów intymnych. Zaliczają się do nich przede wszystkim: rozluźnienie pochwy, mniejsza jędrność warg sromowych i nieestetyczne blizny poporodowe (powstałe w wyniku zarówno porodów naturalnych, jak i cesarskich cięć). Wszystkie te problemy mogą negatywnie wpływać na poziom samoakceptacji młodej mamy, a także przyczynić się do pogorszenia jakości współżycia seksualnego. Na szczęście nowoczesna ginekologia jest w stanie im zaradzić.

[ZT]13494[/ZT]

Problem 1. Zespół rozluźnienia pochwy

W wyniku przebytych porodów może okazać się, że zmniejszenie napięcia tkanek powoduje rozluźnienie pochwy, co w efekcie prowadzi do spadku satysfakcji seksualnej podczas współżycia dla obojga partnerów. Rozwiązaniem problemu może być laserowy zabieg rewitalizacji pochwy. Szczególnie polecane są zabiegi przeprowadzane przy użyciu lasera MonaLisa TouchTM. U kobiet wymagających rewitalizacji pochwy zabieg wykonuje się przy użyciu specjalnej końcówki urządzenia. Błona śluzowa ścian pochwy jest odpowiednio modelowana, powstają nowe włókna kolagenowe. Zabieg powoduje regenerację śluzówki pochwy, dzięki czemu ściany stają się mocniejsze, a przez to sprężystsze. Znika także problem z nawilżeniem pochwy. Zabieg trwa około 30 minut i jest całkowicie bezbolesny.

Innym zabiegiem pomagającym kobietom pozbyć się uczucia nadmiernego luzu podczas współżycia jest zabieg plastyki krocza nićmi Vaginal Narrower®.  Zabieg polega na poprawie napięcia mięśni krocza, zwężeniu wejścia do pochwy i jej liftingu przy użyciu samowchłanialnych nici ginekologicznych. Vaginal Narrower® to pierwsze na świecie w pełni wchłanialne nici z serii Happy Lift, stosowane do minimalnie inwazyjnej plastyki krocza. W rezultacie zabiegu w miejscu umieszczenia nici następuje intensywna produkcja nowych włókien kolagenowych. Nierzadko wystarczy implantacja zaledwie jednej nici, by uzyskać pożądany efekt. Zabieg trwa około godziny. Pacjentka otrzymuje znieczulenie miejscowe.

Kwalifikacji do zabiegów zarówno plastyki krocza nićmi Vaginal Narrower, jak i laserowej rewitalizacji pochwy dokonuje lekarz ginekolog podczas wizyty poprzedzającej zabieg. Pacjentka musi mieć prawidłowy wynik czystości pochwy i cytologii.

Problem 2. Brak jędrności miejsc intymnych

Zdarza się, że u kobiet po porodach wargi sromowe tracą jędrność i sprężystość, a skóra w miejscach intymnych staje się wiotka. Kobiety skarżą się na problemy z elastycznością oraz suchością śluzówki w okolicach intymnych. Często podrażnieniom towarzyszy świąd i poczucie dyskomfortu. Rozwiązaniem tych problemów może okazać się zabieg laserowej rewitalizacji warg sromowych. U pacjentek wymagających rewitalizacji sromu zabieg polega na obkurczeniu wiązką lasera warg sromowych. W rezultacie stają się ujędrnione, bardziej sprężyste i wyraźnie odmłodzone. Zabieg powoduje natychmiastową regenerację tkanek. Skóra okolic intymnych staje się bardziej elastyczna i nawilżona, tym samym staje się bardziej odporna na  otarcia. Poddanie się  rewitalizacji warg sromowych laserem frakcyjnym CO2 poprawia także satysfakcję seksualną pacjentek.

[ZT]13544[/ZT]

Problem 3. Brzydkie blizny poporodowe

Niestety po porodzie (czy to drogą naturalną, czy poprzez cesarskie cięcie) często pozostaje nieestetyczna blizna. Wcześniej kobiety mogły ją jedynie zakrywać, ograniczając odzież do takiej, która zasłoni brzuch – w tym do jednoczęściowych kostiumów kąpielowych. Siedząc na plaży, niejedna matka z dumą patrzyła na swoją pociechę, ale też z lekką zazdrością zerkała na roznegliżowane kobiety w bikini. Dzięki zdobyczom medycyny blizny pooperacyjne można dziś usunąć bądź zminimalizować ich widoczność na tyle, by dało się o nich zapomnieć. Wystarczy poddać się laseroterapii. Nowoczesna medycyna estetyczna oferuje korekcję blizn poporodowych laserem MonaLisa TouchTM. Zabiegi przeprowadzają wyłącznie certyfikowani lekarze specjaliści, co stanowi gwarancję bezpieczeństwa i skuteczności. W rezultacie laseroterapii blizny na podbrzuszu lub kroczu stają się o wiele mniej widoczne. Liczba zabiegów, które trzeba wykonać, jest uzależniona od wielkości blizny i  ustalana indywidualnie z każdą z pacjentek.

Jedyni w Płocku

Od kilku miesięcy zabiegi rewitalizacji pochwy i warg sromowych laserem MonaLisa TouchTM oraz zabieg plastyki krocza nićmi Vaginal Narrower® przeprowadzane są w przychodni Nasze Zdrowie, mieszczącej się przy Alei Armii Krajowej 34. Jest to jedyna placówka w Płocku, w której dostępne są zabiegi nowoczesnej ginekologii przy użyciu tego lasera.

UWAGA! Oferta specjalna dla czytelniczek Portalu. W przypadku zakupu zabiegu kwota wizyty kwalifikacyjnej (wraz z badaniami) zostanie odjęta od kwoty zabiegu.

[ZT]13466[/ZT]

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE